Dicle Alms

Uzaktan eğitim alanında da faaliyetlerine devam eden Dicle Üniversitesi hakkında en sık sorulan sorulardan birisi Dicle alms giriş işleminin nasıl yapılacağıdır. Bu oldukça kolay bir işlemdir. Adres satırına https://dicle.almscloud.com yazıp, Öğrenci Bilgi Sistemine girerken (OBS) kullanmış olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi Alms dicle sisteminde de kullanarak uzaktan eğitim sistemine giriş yapınız. Hangi dersin sınavına girmek istiyorsanız o dersi tıklayıp işlemlerinizi halledebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan dicle alms sayfasına gidebilirsiniz.

Dicle Üniversitesi ALMS

Dicle Üniversitesi, 1966 senesinde Ankara Üniversitesi’ne bağlı bir şekilde Tıp Fakültesi’nin kurulması, 1973 senesinde ise Fen Bilimleri Fakültesi’nin de açılması ile beraber fiilen kurulmuş ve Diyarbakır Üniversitesi ismini almış, daha sonra 1982 senesinde ise Diyarbakır Üniversitesi’nin ismi Dicle Üniversitesi olarak değiştirilmiştir.

dicle alms

Dicle Üniversitesi Alms Giriş

Dicle Alms sayfası öğrencilere hizmet etmektedir. Bilgiyi üretme, kullanma, yerel-bölgesel ve evrensel anlamda insanlığın hizmetine açmayı görev haline getiren Dicle Üniversitesi; geçen seneler içerisinde yalnızca bulunduğu bölgeye hizmet veren bir üniversite olmak ile yetinmemiş uluslararası alanda gösterdiği başarılar ile gücüne güç katmıştır.

Bugün bünyesinde; öğrencilerin ve akademisyenlerin A’dan Z’ye gereksinim duyacakları bütün imkânların olduğu modern yapılara sahip 15 Fakülte, bütün teknik donanımlara sahip 12 Meslek Yüksekokulu, 4 Yüksekokul, 1 Konservatuar, 4 Enstitü, 30 Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Yanık Merkezi, Ortadoğu’nun en büyük Kalp Hastanesi, bütün Türkiye’ye örnek teşkil eden ve ilk kez hastane binasından bağımsız bir şekilde inşa edilen Acil Travmatoloji Kompleksi sayesinde bilimsel ve akademik açıdan uluslararası yetkinliğe sahip bir üniversite olmayı başarmıştır.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status