Gmail Dil Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır

Google’ ın kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden sadece birisi olan Gmail, en fazla kullanılan e posta sağlayıcılarından birisidir. Bir çok özelliği bulunmaktadır. Sırayla bütün gmail özelliklerine değineceğiz. Bu yazımızda size gmail dil ayarları nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Adım adım anlattıklarımızı yaparsanız istediğiniz dilde mailinizi kullanabilirsiniz.

Dil Değiştirme

Evet arkadaşlar şimdi adım adım mailinizn dilini nasıl değiştirceğinizi anlatalım.

Adım 1 Öncelikle ilk yapmanız gereken iş mail adresinize girmek olacaktır. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak mail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Gmail giriş

Adım 2 Hesabımza giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine giriyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan direk ayarlara giriş yapabilirsiniz.

https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/general

Adım 3 Hemen en yukarı da dil kısmında Gmail gösterim dili yazmaktadır. Ordan hangi dilde gmailinizi kullanacaksanız seçiyoruz. Aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır. Buradan dil ayarını yapalım.

Adım 4 Dil seçimini yaptıktan sonra sayfanın en altına inip, değişikleri kaydet butonuna basalım. Şimdi f5 tuşuna basarak sayfayı yenileyelim. Şu anda gmail dilini değiştirmiş oldunuz.

Gmail Türkçe Yapma

Kullandığınız mail İngilizce ise yine aynı yöntemle Türkçe yapabilirsiniz. Aynı işlemleri tekrarlayın orada Gmail display language yazar. Oraya gelip Türkçe’ yi seçelim. Yaptıktan sonra sayfanın en altına inip Save  butonuna tıklayalım. Üstte anlattığım gibi f5 ile sayfayı yenileyelim. Şimdi e postanız Türkçe olmuştur.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status