Gmail Hesap Kurtarma

İnternet üzerinden oluşturduğumuz bütün hesaplarda olabileceği gibi Gmail adresimizin de şifresini unutabilir. Şifremizi yanlış girdiğimiz de hesabımız da kitlenmektedir. Bu gibi durumlarda çoğu insan yeni bir gmail hesabı açmaya çalışır. Google’ ın tüm kullanıcıları için sağladığı Gmail hesap kurtarma hizmeti sayesinde hesabınızı geri alabilirsiniz.

Gmail Hesabı Nasıl Kurtarılır

Aşağıdaki adımları tek tek izleyerek hesabınızı kurtarabilirsiniz. Yakın bir zamanda hesabınıza giriş yapamadıysanız veya şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

1 Öncelikle gmail hesap kurtarma sayfasına gidiyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan hesap kurtarma sekmesine geçebilirsiniz. Buraya e mail adresinizi yazarak ileri sekmesine tıklayınız.

Hesap kurtarma sayfası giriş

google hesap kurtarma

Hesabınız için hatırladığınız son şifreyi yazıyorsunuz. Hatırlamıyorsanız başka bir yöntem dene bağlantısına tıklayınız.

Google sizden gizli sorunuzu yanıtlamanızı veya kurtarma e posta adresinizi girmenizi ister. Daha önce telefon girdiyseniz, telefon numaranızı girmeniz istenecektir. Bu yöntemlerden birine doğrulama kodu göndererek hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Gmail Adresimi Unuttum Nasıl Bulabilirim

E posta adresinizi unuttuysanız, unutulan kullanıcı adınızı da hesap kurtarma seçeneği sayesinde bulabilirsiniz. Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hesap kurtarma sayfasına gidelim.

gmail adresimi unuttum

Mail adresinizi unuttuysanız, açılan sayfaya kurtarma e mail adresinizi veya telefon numaranızı girip ileri sekmesine tıklayınız.

2 İleri sekmesine tıkladıktan sonra size isim soyisim bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Bunları da girdikten sonra mail adresinizi alabilirsiniz.

Hesabınıza Başkası mı Girdi ?

Hesabınız başkasının eline geçmiş olabilir veya herhangi birisi şifrenizi öğrenmiş ve hesabınıza giriş yapmış olabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızın güvenliğini arttırabilirsiniz.

Öncelikle google hesabınıza girip, güvenlik sayfasına geliyoruz. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak direk giriş yapabilirsiniz.

https://myaccount.google.com/intro/security

Açılan sayfanın ortalarında bulunan son güvenlik etkinlikleri kısmına geliyoruz. Hemen onun altında bulunan güvenlik etkinliklerini izle bağlantısına tıklıyoruz. Aşağıdaki resimdeki yere tıklayınız.

google güvenlik

Bu kısımda hesabınıza şüpheli girişler gözükecektir. Bunlardan sizin girmediğiniz yani başkasının girdiğini düşündüğünüz yer varsa hesabınızın güvenliği sağlayın kısmına tıklayarak şifrenizi güçlü bir şifreyle değiştirebilirsiniz.

Silinen Gmail veya Google Hesabı Geri Alınabilir mi

Google silinen hesaplar için sadece belli bir süre dahilinde geri alma imkanı sunmaktadır. Aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı geri alabilirsiniz.

Öncelikle ilk yapmanız gereken işlem Google hesap kurtarma sayfasına giriş yapmaktır. Aşağıdaki bağlantıdan giriş yapabilirsiniz.

https://accounts.google.com/signin/v2/recoveryidentifier?service=mail&flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=ServiceLogin

Gmail hesap adınızı yazın ve ileri sekmesine tıklayın.

Şifrenizi girerek hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Hesap kurtarma adımlarını tek tek gözden geçirmiş olduk. Yapamadığınız bir yer, herhangi bir sorun olursa bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

“Gmail Hesap Kurtarma” üzerine 3 yorum

  1. merhaba abi benim hesabıma ulasamıyom telefonuma format atım hesabımi alamıyom cep telefon numarama kayıtlı şifremi unutum kurtarma çalışıyom google bu hesabı sizin oldunu dorulamıyor kod geldi halde bun bir cözüm bir muşteri temsilcisi varmıdır büsurü fotorafım anım gitti allah rızası için bun cevap yazın

    Cevapla

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status