Gmail Kayıt Ol – Hemen Ücretsiz Üye Ol

Gmail, Google tarafından üretilen herkes için ücretsiz bir mail hizmetidir. Kullanımı kolay, görsel açıdan dinamik ve verimli arayüzü sayesinde hem işletmeler hem de bireyler için en popüler eposta hizmetidir. Yüksek depolama alanıyla birlikte, spam tespit sistemi gibi işlevsel özellikler gmail’i en popüler e-posta uygulaması olarak zirveye taşımıştır. Gmail kayıt olmak için bu kılavuzdaki adımları takip ederek bir kaç dakika içerisinde işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Gmail Üye Ol

Gmail kayıt olmak için, bir Google hesabı sahibi olmak gerekir. Kayıt olarak kullanacağınız kullanıcı adı ve şifre, YouTube, Google Fotoğraflar ve Google Play gibi diğer Google ürünlerinde oturum açarken de kullanılır.

► Bilgi: Gmail’in en popüler e-posta hizmeti olmasının bir kötü yanı, ilk tercih edeceğiniz kullanıcı adının muhtemelen alınmış olmasıdır.

Gmail Telefon Kayıt

Gmail kaydol için bir bilgisayardan ve telefondan tarayıcı aracılığıyla giriş yapabilir veya hesabınızı telefonunuzda ve tabletinizde Gmail uygulamasını yükleyerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Gmail uygulaması Google Play üzerinden indirmek için bu adresi kullanabilirsiniz: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.gm&hl=tr

Gmail uygulamasını iOS üzerinden indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://apps.apple.com/tr/app/gmail-googledan-e-posta/id422689480?l=tr

Gmail Ücretsiz Kayıt Ol

Gmail kayıt olmak için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

1 ☛ Bilgisayarınızda veya tarayıcınızda  www.gmail.com adresini arayın ve Hesap Oluştur seçeneğini seçin. Aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız:

Gmail hesap oluştur

2 ☛ Bu ekranda, ad-soyad, kullanmak istediğiniz e-posta adresi ve cep telefonu numarası girmeniz istenir.

3 ☛ Ardından doğum tarihiniz, tam adınız, şifreniz ve seçilen e-posta adresiniz de dahil ek bilgi istenen ileri bir adıma geçilir.

 

Burayı da doldurup ileri dedikten sonra Google’ın hizmet şartlarını onaylamanız istenir ve işlem tamamlanır.

4 ☛ Bir sonraki adım, kullanıcı adınızın veya şifrenizin unutulduğu durumda kurtarma ayarları oluşturmaya göre bilgilerin oluşturulacağı bir bölümdür. Pratik olarak “İlk evcil hayvanınızın adı” gibi yanıtını net bildiğiniz bir soru belirleyin. Buradaki bilgileri isteme amacı, şifreyi unutmanız durumunda Google’nin gerçekte siz olup olmadığını kontrol etme aşamasında kullanılacak olan bilgilerdir.

Son Aşama ☛ Bütün bu işlemler tamamlandıktan sonra artık, gmail kayıt olma işlemi tamamlanmış ve mail adresiniz kullanıma hazır hale gelmiş demektir.

Gmail İmza Ekleme

Gmail ile, gönderdiğiniz her e-postanın sonuna kendi damganız olan imzanızı otomatik olarak ekleyebilirsiniz. Bu, mesleğiniz, işiniz, unvanınız, sosyal medya hesaplarınız, numaranız vesaire olabilir. İmza eklemek için ‘Ayarlar’a tıklayın. Genel ayarlar altındaki ‘İmza’ kısmına gelin ve açılan metin kutusuna imzanızı ekleyin.

Gmail Güvenliği

➽ Önemli: Gmail aç işlemini yaptıktan sonra güvenlik amacıyla, başkaları tarafından kullanılan bir bilgisayarda kayıt olduysanız çıkış yapmanız gerekir. Bunu yapmak gayet kolaydır. Ekranın sağ üst tarafındaki baş harflerin olduğu simgeye tıklamanız ve gelen menüde çıkış yapma seçeneği tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca toplu olarak gönderilen mesajlarda abone listesinden çıkmak istiyorsanız, e-posta adresinin hemen yanındaki abonelikten çıkma düğmesi ile rahatlıkla işinizi halledebilirsiniz.


Yukarıda yer alan bilgilerle gmail kayıt olma işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve kılavuzdaki bazı ipuçları ile zamandan tasarruf ederek profesyonel bir şekilde Gmail hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

“Gmail Kayıt Ol – Hemen Ücretsiz Üye Ol” üzerine 5 yorum

  1. Hesabım olsa.play storem açacak inşallah yeni bir hesab aça bilmirik yanı kendime yeni bir hesab açsam biç fena olmaz umarım açıla bilirim,???

    Cevapla

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status