Google Hesap Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

Google hesap şifremi unuttum gibi bir söylemde hesabınızı tekrar elde etmeniz için atmanız gereken adımları derledik. Hesap şifresi unutma ve hesap çalınması gibi durumlarda aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Google Hesap Şifremi Unuttum

Adım 1: İlk olarak Google hesap şifresi unuttum sorunu için support.google.com adresine giriş yapın. Aşağıdaki bağlantıdan direk hesap kurtarma sayfasına gidebilirsiniz.

https://accounts.google.com/signin/v2/recoveryidentifier?service=mail&flowName=GlifWebSignIn&flowEntry=ServiceLogin

Adım 2: ‘’Şifrenizi Sıfırlama’’ yazısının altında bulunan ‘’Hesabınızı Kurtarma Adımlarını Uygulayın’’ yazısına tıklayın

Adım 3: E-posta ya da telefon adresinizi yazın.

Adım 4: Hatırladığınız son şifreyi girin.

Adım 5: Google telefonunuza bir mesaj yollayacak. ‘’Hayır Bu Ben Değilim’’ ve ‘’Evet’’ yazılarından evet seçeneğini seçin.

Adım 6: Evet yazısına tıkladığınızda Google şifre değiştirme işlemini gerçekleştirirsiniz.

Not: ‘’Atla’’ seçeneğine tıklarsanız şifre oluşturmanıza gerek kalmaz. Hesabınıza giriş yaparken site size mesaj gönderdiğinde ‘’Evet’’ seçeneğine tıkladığınızda oturum açabilirsiniz.

Önemli: Güçlü şifre oluşturmak için en az 12 karakter kullanımında bulunmanız gerekir. Şifreyi oluştururken harf, sayı ve sembol kullanımına dikkat edin. Örneğin isim123 ya da daha önce yazdığınız şifreleri kullanmaktan kaçının.

Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Google gmail hesap kurtarma işlemi için support.google.com adresine giriş yapmanız gerekir. Oturum açamama, hesabıma izinsiz giriş yapma, silinen hesabı kurtarma ya da Google hesap şifremi unuttum sorunlarını çözmek için destek alabilirsiniz.

Siteye girdiğinizde hangi sorunu yaşıyorsanız mavi renk ile belirtilen yazıya tıklayın, sizi direkt gerekli sayfaya yönlendirecek. Kurtarmak istediğiniz e-postanızı yazıp adımları uygulamanız yeterli olur.

Google Şifresini Nasıl Öğreniriz?

Adım 1: İlk olarak Google Şifresi öğrenme için Google hesabının anasayfasından ‘’Şifrenizi Mi Unuttunuz?’’ yazısına tıklayın.

Adım 2: İstenirse telefon numaranızı ya da e-postanızı yazıp ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: ‘’Kurtarma E-postası’’ yazısı gelene kadar ‘’Farklı Bir Soru Sor’’ bağlantısına tıklayın.

Adım 4: ‘’Gönder’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 5: ‘’Doğrulama Kodu Girin’’ bölümünde sizden 6 basamaklı gizli bir kod girmeniz istenecek.

Adım 6: İstenilen kodu öğrenmek için kurtarma e-postanızı açın.

Adım 7: Uygulamadan gelen ‘’Google Doğrulama Kodu’’ mailine tıklayın.

Adım 8: Mailin içinde yer alan 6 basamaklı kodu gerekli yere girip ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 9: Ekrana gelen sayfada sizden yeni şifre oluşturmanız istenecek. ‘’Şifre Oluşturun’’ ya da ‘Şifreyi Onaylayın’’ yazılarında daha önce kullanmadığınız yeni şifreyi girin.

Adım 10: ‘’Şifreyi Değiştir’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 11: Oturum açtınız yazısını görürseniz Google şifresi öğrenme ya da Google hesap şifremi unuttum işlemini başarıyla gerçekleştirirsiniz.

Not: Kurtarma telefon numarasını belirleme ya da kurtarma e-postasını atlama seçeneklerini sizlere sunarlar. Bunları ‘’Atla’’ bölümüne tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status