Hotmail Hesabım Kapanmış Nasıl Açabilirim?

Hotmail Hesabım Kapanmış Nasıl Açabilirim?
Hotmail Hesabım Kapanmış Nasıl Açabilirim?

Hotmail hesabım kapanmış nasıl açabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız sistem tarafından ciddi bir sorunla karşılaşmışsınız demektir. Hotmail hesabı bazı durumlarda açılmayabilir. Güvenlik ile ilgili ciddi bir problem varsa veya uzun süre Hotmail hesabına erişim sağlanmamışsa, sistem otomatik olarak hesabı silebilir. Bunun dışında daha birçok farklı nedenden dolayı Hotmail hesabı artık kullanılamıyor olabilir.

Hotmail, aktif olan hesapları belirli dönemlerde kapatabilir. Bunun temel nedeni kullanılamayan alan adlarını tekrar kullanılabilir hale getirmektir. Yani siz belirli bir süre kullanmadığınız bir hesaba erişemezseniz bu hesap bilgilerinizin sistem tarafından silindiğini düşünebilirsiniz. Bu sayede belirli bir süre sonra başka bir kullanıcı aynı ismi kullanarak kendisine yeni bir Hotmail hesabı açabilir.

Hotmail Hesabı Neden Kapanır?

Hotmail hesabım kapanmış nasıl açabilirim sorusuna yanıt arayanlar, kullandıkları hesabın kapatıla nedenlerine ilişkin de bilgi sahibi olmalıdır. Hotmail, bir kullanıcının hesabını kapatıyorsa bunun en temel nedeni hesabın belirli bir süre boyunca kullanılmıyor olmasıdır. Bunun dışında kullanıcılar kendi istekleri doğrultusunda da kullandıkları Hotmail hesabını kapatabilir. Kapanan veya kapatılan hesaplara ise tekrar giriş bazı durumlarda mümkün olmayabilir.

Hotmail Hesabı Kapanınca Geri Açılır Mı?

Hotmail hesabım kapanmış nasıl açabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız, Hotmail’in bu konuda size geri dönüş için belirli bir süre verdiğini bilmeniz gerekir. Şayet hesabınızı kendiniz kapatmış iseniz ilerleyen 60 gün içerisinde tekrar Hotmail hesabınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Ancak 60 günlük geri dönüş süresi geçtikten sonra Hotmail hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu aşamadan sonra ise Hotmail hesabınızı tekrar açamaz veya geri alamazsınız.

Hotmail Hesabı Kapanınca Ne Yapmalı?

Kullandığınız Hotmail hesabınız kapandığında hesabınız içerisinde bulunan bütün mailler de silinecektir. Bu nedenle hesap kullanımınıza dikkat etmeli ve hesabınızı kapatmayı düşündüğünüzde maillerinizi yedeklemelisiniz.

Hotmail hesabınız kapandıysa yapmanız gereken tek şey yeniden bir Hotmail hesabı açmaktır. Kendinize ait kişisel bilgileriniz ile yeniden bir hesap açmalı ve alıcılarınız ile bu yeni mail adresi üzerinden iletişime geçmelisiniz.

Hotmail Hesabı Kilitlenince Nasıl Açılır?

Kullandığınız Hotmail hesabınız kapandıysa sistem sizi otomatik olarak yeni hesap açma adımlarına yönlendirecektir. Yeni bir Hotmail hesabına sahip olarak Hotmail servisini kullanmaya devam etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • Outlook yeni hesap açma sayfasına girin. account.microsoft.com  adresinden giriş yapabilirsiniz.
  • Açılan ana sayfadan “Yeni Bir Hesap Aç” seçimini yapın.
  • Sonraki sayfada hesabınız için kullanacağınız ismi girin. Geçerli bir isim bulduktan sonra adımları izlemeye devam edin.
  • Hesabınız için gerekli iletişim bilgileri ve istenen diğer bilgileri ekrana girerek işleme devam edin.

Adımlar sonrasında Hotmail hesabını açabilirsiniz. Hotmail sisteminde kullanmak istediğiniz giriş ismi eğer daha önce alındıysa bu ismi almanıza izin verilmez. En yakın isim önerilerini gözden geçirebilir veya yeni bir isim ile hesap almayı deneyebilirsiniz.

Hotmail Hesabım Kapanmış Nasıl Açabilirim? makalemizin sonuna geldik. Hotmailhakkında daha fazla makale için Hotmail Video Gönderme yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status