Hotmail Şifre Değiştirme

Bilinin en eski mail servislerinden birisi olan Hotmail.com, günümüzde de milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Geçtiğimiz senelerde Microsoft tarafından satın alınmasıyla birlikle Outlook mail servisiyle beraber hizmet vermektedir. Eski bir mail firması olmasından dolayı günümüz de pek tercih edilmemektedir. Hesabınızın güvenliği nedeniyle hotmail şifre değiştirme işlemini bir kaç ayda bir yapmanızı öneririz. Aşağıdaki adımları izleyerek Hotmail hesabınızın şifresini değiştirebilirsiniz.

Adım Adım Hotmail Şifre Değiştirme

Hotmail hesabınızın şifresini değiştirmek için öncelikle hotmail aç sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Aşağıdaki bağlantıdan hotmail oturum açma sayfasına gidin. Mail adresinizi ve şifrenizi girerek oturum açın.

https://outlook.live.com/

1 Mail hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan profil resmine tıklayın. Açılan sayfadan profilim bağlantısını seçin.

2 Profilim sayfasına tıkladığınız zaman açılan ekranın sağ tarafında bulunan, parolanızı değiştirin bölümüne gelin. Hemen altında bulunan değiştir bağlantısına tıklayın.

hotmail şifre değiştirme

3 Bağlantıya tıkladığınız zaman hotmail parola değiştirme sayfası açılacaktır. Eski şifrenizi ve yeni şifrenizi girip kaydet sekmesine tıklayınız. En aşağıda bulunan parolamı 72 günde bir değiştirmem gereksin sekmesini seçerseniz Hotmail.com size şifrenizi değiştirme zamanınızın geldiğine dair bir bildirim gönderecektir.

Şifre seçerken bulunması zor karakterleri kullanmanızı tavsiye ederiz

Hotmail şifre değiştirme işleminin sonuna geldik. Takıldığınız bir kısım olursa bize yorumlardan ulaşabilirsiniz.

Hotmail Şifre Güvenliği

Mail hesabınızın güvenliği ve kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi için güçlü bir şifre oluşturmanızı tavsiye ederiz. Şifrenizin uzun ve özel karakterler içermesi güvenliğiniz açısından oldukça önemlidir. Şifrenizde %,&,#,$ gibi karakterleri geçirmenizi tavsiye ederiz. Parola oluştururken isminizi, soy isminizi ve doğum tarihiniz gibi hemen bulunabilecek kelimeleri kullanmayınız.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status