Hotmail Uzantısını Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hotmail Uzantısını Değiştirme Nasıl Yapılır?
Hotmail Uzantısını Değiştirme Nasıl Yapılır?

Hotmail uzantısını değiştirme nasıl yapılır ya da Hotmail uzantısını değiştirmek mümkün mü gibi sorulara yanıt bulmanız hesabınız ile ilgili neler yapabileceğinizi öğrenmenizi sağlar. Milyarlarca aktif kullanıcısı bulunan Hotmail üzerinden diğer bütün mail kullanıcılarına mail atmak mümkündür. Aktif bir hesabı bulunan kullanıcılar Hotmail yerine diğer uzantılar ile hizmet veren mail hesaplarına bile mail atabilir. Hotmail uzantısını değiştirme mümkün mü ve Hotmail uzantısını değiştirme nasıl yapılır gibi sorulara yanıt bulmak için yazının devamına göz atabilirsiniz.

Hotmail Hesabı Nedir?

Hotmail, Microsoft’a bağlı bir e-posta hesabıdır. Web tabanlı olarak kullanılabilen bu hizmet ile kullanıcılar internet bağlantısının aktif olduğu her ortamda elektronik posta gönderme ve alma gibi hizmetlerden yararlanabilir. Kurumsal şirketlerde yaygın olan Hotmail hesap kullanımları günümüzde kişisel anlamda da yaygın şekilde kullanılır. Kendinize ait bir Hotmail hesabına sahip olduktan sonra servisin size sunduğu hizmetlerden yararlanabilir ve dijitalde güçlü bir iletişim imkânına sahip olabilirsiniz.

Hotmail Hesabı Ne İşe Yarar?

Hotmail hesabı hakkında detaylı bilgiye ulaştıktan sonra Hotmail uzantısını değiştirme konusunda edindiğiniz bilgiler daha akılda kalıcı olacaktır. Hotmail hesabı ücretsiz olarak kullanılan bir e-posta sağlayıcısıdır. İnternet tarayıcısına girdikten sonra kullanıcılar kendilerine ait kullanıcı adı ve şifreleri ile Hotmail hesaplarına giriş yapabilir. Hotmail içerisinde;

 • İleti göndermek
 • Dosya paylaşmak
 • İnternet bağlantısı (URL) bağlantısı paylaşmak
 • Diğer kullanıcılardan gelen postaları görüntülemek

Gibi hizmetlerden yararlanılabilir. İlk olarak 1995 yılında geliştirilen ve hizmete açılan Hotmail, Outlook ile birleştikten sonra hem güvenlik anlamında hem de hizmet seçenekleri anlamında daha fazla gelişmiştir. En fazla kullanılan mail uzantısı olmayı başaran Hotmail, günümüzde tüm dünya ülkelerinde kullanıcılar tarafından tercih edilir.

Hotmail Uzantısını Değiştirmek Mümkün Mü?

Hotmail uzantısını değiştirme konusunda araştırma yapan kullanıcılar için öncelikle bilinmesi gereken konu Hotmail servis hizmetinin nasıl kullanılması gerektiğidir. Hotmail, ücretsiz bir servistir. Bu doğrultuda kullanıcılar Hotmail içerisinde yapacakları her türlü veri paylaşımı için herhangi bir ücret talep etmez. Hotmail hesabında yer alan kapasite izin verdiği sürece sınışız sayıda mail gönderimi ve alımı mümkün olabilmektedir.

Kendinize ait Hotmail hesabını isterseniz iş ile alakalı kullandığınız hesaplar ile birleştirerek daha verimli bir çalışma ortamı yaratabilirsiniz. Hotmail uzantısı ile açılan e-posta adresi bir başka Hotmail hesabı ile kolayca ilişkilendirilebilir. Bu sayede aynı anda bir veya birden fazla hesaba ilişkin mail içerikleri görüntülenebilir.

Hotmail hesabınızı hem bilgisayardan hem de cep telefonlarınızdan yönetebilirsiniz. Size ait kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz her cihazda Hotmail hesabınız karşınıza gelecektir.

Hotmail uzantısını değiştirme mümkün mü sorusuna yanıt arayanlar bu soruya hayır şeklinde yanıt bulabilir. Sahip olduğunuz Hotmail hesabının uzantısı ilk hesap açılışında sistem tarafından size verilir. Bu aşamada dilerseniz Hotmail ya da Outlook gibi mail uzantılarını tercih ederek hesap açılışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak hesap açılışını gerçekleştirdikten sonra kullanım sırasında Hotmail uzantısını değiştirmeniz mümkün değildir. Sistem, hesap açılışı sonrasında herhangi bir dönemde kullanıcılara Hotmail uzantısını değiştireme hakkını tanımaz. Bu aşamada eğer Hotmail dışında farklı bir uzantıya sahip mail adresine ihtiyacını varsa sıfırdan bir hesap açmanız gerekir. Bu sayede farklı uzantılara sahip mail adreslerini kullanmanız mümkün olur. Yeni bir hesap açmak istediğinizde eğer Hotmail’e bağlı kalmak istiyorsanız;

 • Hotmail.com
 • Outlook.com
 • Outlook.com.tr

Gibi uzantı seçeneklerinden herhangi birisini tercih ederek yeni bir hesap açabilirsiniz. Hotmail içerisinde farklı bir uzantı ile herhangi bir hesap açtığınızda bu durumun size herhangi bir katkısı olmaz. Aynı servis kanalı üzerinde size sunulan hizmet seçenekleri yine aynı olacaktır. Farklı bir e-mail kullanma deneyimine sahip olmak istiyorsanız Outlook haricinde hizmet veren diğer e-mail servislerini tercih edebilirsiniz.

Hotmail Adresimi Nasıl Değiştirebilirim?

Kullandığınız Hotmail hesabı cihazlarınızı atığınızda otomatik olarak aktif olur. Aktif hesaplarda gelen her yeni e-mail bir bildirimi le kullanıcılara ulaşır. Eğer cihazlarınızda kayıtlı olan Hotmail hesabı dışında farklı bir hesap ile cihaz kullanımına devam etmek isterseniz Hotmail hesabınızı kapatabilir ve diğer hesabınızı cihazlarınıza tanıtabilirsiniz. Bilgisayarlarda yaygın kullanıma sahip olan Hotmail hesabını bir diğer aktif hesap ile değiştirmek için aşağıdaki adımlar takip edilebilir;

 • Bilgisayarınızı açın.
 • Masaüstü görünümüne gelin.
 • “Başlat” menüsünü açın.
 • “Denetim Masası” klasörüne ilerleyin.
 • Açılan ekrandan “Posta” simgesini bulun ve tıklayın. (Zarf şeklinde karşınıza çıkacaktır)
 • Posta ekranına ulaştıktan sonra “Posta Kurulumu” satırına tıklayın.
 • Açılan yeni ekrandan “E-Posta Hesapları” yazan alana tıklayın.
 • Hesap Ayarları seçimini yaparak işleme devam edin.
 • Sorun gidermek ve kullanmak için değiştirmek istediğiniz hesabı tercih edin.
 • Hesabı Değiştir ekranı karşınıza geldiğinde kullanmak istediğiniz yeni hesabı seçin.
 • Değiştir butonuna basarak işleme devam edin.
 • Hesabı değiştirdikten sonra hesabınıza ilişkin diğer bilgileri, açılan kutucuklara yazın.
 • Yeni hesabınızın oturum açma bilgilerini ekrana girin. Kullanıcı adı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.
 • “Oturum Aç” butonuna basarak oturumun açılmasını bekleyin.
 • Oturum Açma işlemi sırasında ekranda bulunan İlişkilendirilmiş Doğru Kullanıcı adı ve Parolası kısmına tik koyarak hesabın ilişkilendirildiğini onaylayın.
 • Ardından Diğer Ayarlar sekmesine tıklayın.
 • Açılan kutu içerisinde “E-Posta Ayarları” yer alır. Bu alana tıklayın.
 • Açılan pencereden “Gelişmiş Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
 • Sunucu bağlantıları ve IMAP/SMTP ayarlarının bulunduğu alana yönlendirilmiş olacaksınız. Eşleştirmelere onay verin ve istenen bilgileri ekrana girin.
 • “Tamam” butonu ile ayarlarınızın kaydedilmesini sağlayın.
 • Herhangi bir hata ile karşılaşmazsanız bilgisayarda kullandığınız Hotmail hesabınızı bir başka Hotmail hesabı ile değiştirebilirsiniz. Bu adımdan sonra bilgisayar her açıldığında yeni hesap kullanımı devreye girecektir.

Hotmail uzantısını değiştirme konusunda yeterli bilgiye sahip olduktan sonra Hotmail hesabınızı kullanmaya devam edip etmeyeceğiniz sizin fikrinizdir. Yeni bir Hotmail hesabı açmak istediğinizde daha öne kullanılmayan herhangi bir kullanıcı adı tercih ederek sıfırdan bir Hotmail hesabına sahip olabilirsiniz.

Hotmail Uzantısını Değiştirme Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Hotmail hakkında daha fazla makale için Hotmail Video Gönderme yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status