Outlook Adresimi Unuttum, Nasıl Öğrenebilirim ?

En çok kullanılan e posta servislerinden birisi olan Outlook, günümüzde de en çok tercih edilen, Microsoft bilişim firmasının hizmetlerinden birisidir. Eski mail servislerinden olması nedeniyle, internet kullanıcısı olan hemen herkesin bir Outlook adresi bulunmaktadır. Farklı mail servislerinin çıkmasıyla birlikte eski mail adresinizi unutabilirsiniz. Outlook adresimi unuttum, nasıl bulabilirim diyorsanız aşağıdaki adımları kullanarak hesabınızı öğrenebilirsiniz.

Outlook adresimi unuttum

Eski Outlook.com adresinizi bulmak için ilk önce aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayın, daha sonra aşağıdaki adımları izleyelim.

https://account.live.com/acsr

1 Açılan sayfada unuttuğunuz e posta adresine ait bilgileri girmelisiniz. Hatırladığınız adresi, telefon numarasını veya skype adresini girebilirsiniz.

2 Size bilgi verileceği zaman ulaşılacak ikinci bir mail adresi girip ileri sekmesine tıklayın.

3 İkinci yazdığınız mail adresine gelen kodu açılan sayfaya girin.

4 Outlook.com Hesabınızı geri almak için hatırladığınız bütün bilgileri gireceğiniz sayfa açılacaktır. Hesabınızı geri almak için bilgilerin doğruluğundan emin olmalısınız. İsim, soy isim, doğum tarihi, ülke, il, posta kutusu ve güvenlik sorusu gibi bilgilerden hatırladıklarınızı girin ve ileri sekmesine tıklayın.

Outlook.com Canlı Destek

Yukarıda anlattığımız seçenekleri kullanarak hotmail adresinizi bulamadıysanız son bir yöntem ile hesabını öğrenebilirsiniz. Outlook.com müşteri temsilcisine bağlanarak bunu yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Outlook canlı destek sistemine girebilirsiniz.

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/12401/microsoft-account-get-help-by-email

1 Açılan sayfadan Microsoft sanal temsilciyi başlatma butonuna tıklayın.

2 Unutulan kullanıcı adı veya parola sorusunu seçin.

3 Kullanıcı adımı unuttum sorusunu seçin.

4 Etkin bir aboneliğiniz varsa bu kısımdan hesabınızın adresini öğrenebilirsiniz.

5 Adresinizi ve şifrenizi öğrendiyseniz artık Outlook giriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status