Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?

Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?
Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir?

Outlook Google Drive ile nasıl birleştirilir sorusunun yanıtları e-posta sisteminizi daha verimli kullanabilmenizde önemli bir yere sahiptir. E-posta kullanma konusunda birçok farklı özellikten yararlanmak işlerinizi kolaylaştırmanıza imkân tanır. Hemen her kullanıcı açısından önemli kolaylıklar sunan Google Drive birçok farklı alanda kullanılan uygulamalardan biridir. Kullanıcılarına birçok özellik bir arada sunmaya çalışan Outlook, özellikle e-postaların Google Drive uygulamasına aktarılmasına ve her iki uygulamayı da senkronize etmeye olanak tanımaktadır.

Ancak Outlook hesabını Google Drive ile senkronize edebilmek için belirli işlem adımlarını takip etmek gerekiyor. Bu işlemler sırasında eklentilerin kullanılması ve entegrasyon adımlarının tek tek yerine getirilmesi son derece önemlidir.

Google Drive ile Outlook Nasıl Senkronize Edilir?

Hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılar açısından en önemli nokta e-posta sistemlerini nasıl verimli ve güvenli kullanabileceklerini bilmektir. Bu aşamada çeşitli uygulamalar ile e-posta hesapları senkronize edilebilmektedir. Bu senkronizasyon işlemleri ile farklı uygulamaların özelliklerinden de yararlanmak mümkün olmaktadır. Google Drive ile Outlook sistemini senkronize etmek de bu açıdan son derece avantajlıdır. Kullanıcılar Google Drive ile Outlook sistemini şu yöntemlerle senkronize edebilirler:

 • Google Drive web uygulaması ile paylaşım yapılabilir. Burada dosyaların saklanması mümkün. Bununla birlikte kullanılan e-posta adresini kullanarak Paylaş kısmına tıkladığınızda Google Drive seçeneğini tercih etmeniz gerekir. Buradan paylaşmak istenilen dosya seçilir ve paylaşım gerçekleştirilir.
 • Outlook eklentilerini de kullanabilirsiniz. Bu eklentileri kullanmak Google Drive dosyalarına çok daha kolay şekilde erişim sağlamanıza imkân tanır. Eklentiler sayesinde birçok entegrasyon yapılabilir.
 • Google Drive bağlantısı eklemek diğer yöntemlerden biridir. E-posta oluşturma sırasında Google Drive uygulamasında kullanılan belgelere bağlantılar eklemek mümkün olur. E-posta metni içerisinde bu bağlantıların paylaşılması dosyalara erişimi kolaylaştırmaktadır.
 • Mobil Outlook uygulaması ve Google Drive kullanılabilir. Bu dosyalara erişmek için mobil uygulamalardan paylaşım ve bağlantı oluşturma seçenekleri kullanılabilir.
 • Dokümanları e-posta içerisinde paylaşmak yerine Google Drive hizmetini kullanarak paylaşmak mümkün olmaktadır. E-posta boyut sıralamalarını bu şekilde aşmak mümkün olmaktadır.

Ancak bunları yaparken mutlaka uygun şekilde güvenlik önlemlerini almak gerekiyor. Gizlilik ve güvenlik koşulları göz önünde bulundurularak işlem yapmak dosyaların daha güvenli şekilde paylaşılmasını ve depolanmasında önemlidir.

Drive ile Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz?

Google Drive günümüzün en çok kullanılan en önemli uygulamalarından biridir. Gerek tablet gerek telefon gerekse bilgisayarlarda Drive avantajlarından yararlanılmaktadır. Birçok işlemi yapabilmenize imkân tanıyan Google Drive sistemi ile işlerinizi daha kolay hale getirmek mümkün olmaktadır. Google Drive sistemi ile yapılabilecek işlemlerden bazıları şunlardır:

 • Dosyalarınızı depolamak için Google Drive uygulamasından yararlanmanız mümkün olmaktadır. Resimleri, videoları, dosyaları depolayabilir ve çevrimiçi olarak rahatlıkla saklamanıza imkân tanır. Bu dosyaları aynı zamanda kendi hesaplarınıza da yükleme şansı bulabilirsiniz.
 • Dosyaları daha kolay şekilde başkaları ile paylaşabilirsiniz. Ancak bunun için paylaşım bağlantıları oluşturmanız gerekmektedir.
 • Belge oluşturma ve düzenleme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Belge düzenleme araçları Word sistemindeki gibi son derece ayrıntılıdır. Bu da işlerinizde önemli bir kolaylık olarak sunulur. Aynı zamanda Google Tablolar ve Sunumlar gibi alternatiflerden de yararlanabilirsiniz.
 • Google Drive birçok uygulama ile kolayca senkronize edilebilir. Farklı cihazlar arasında dosyaları senkronize etme şansını da sunmaktadır. Bu şekilde soyaları bir cihazda düzenlemeniz gerekiyorsa cihazlar da güncel hale kendiliğinden gelecektir.
 • Dosyaları kolayca sürükleyip Google Drive üzerine bırakmak mümkün olur. Bunların yanında yıldızlama ve etiketleme yapabilirsiniz.
 • Bu dosyalara çevrim dışı erişim imkânı vardır. İnternet bağlantısı olmayan bir yerde Google Drive dosyalarına erişmek mümkün olur. Ancak bunun için dosyaların önceden belirlenmiş olması gerekir.
 • Belge sürüm geçmişine ulaşmanız kolaydır. Belirli bir tarihe dönerek dosyaların bir önceki sürümlerdeki özelliklerini ve durumlarını incelemeniz mümkün olur.
 • Arama ve sıralama olanağı sunarak eski dosyalara kolay erişim şansı vardır.
 • Güvenlik seçenekleri son derece iyidir ve dışarıdan erişim mümkün olmamaktadır.
 • Mobilden Google Drive dosyalarına erişmeniz de önemli bir konulardan biridir. Telefon ya da tablet kullanarak uygulamadan yararlanabilirsiniz.
 • Dosyaları yedeklemek için çok rahat kullanılabilecek bir sistemi vardır. Birçok veri otomatik olarak yedeklenebilmektedir.

Bu özellikleri sayesinde günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biri haline geldi denilebilir. İşlemleri yaparken ise güvenlik ve gizlilik koşullarını her zaman dikkate almak gerekiyor.

Outlook ve Google Drive: Verileri İki Yönlü Senkronize Etme Rehberi

Outlook sistemi kullanıcılarına çok farklı bir e-posta deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Böyle bir durumda da kullanıcıların yararlanabilecekleri birçok önemli işlem bulunmaktadır. Outlook Google Drive ile senkronize edilir mi sorusu bu bakımdan birçok kullanıcının merak ettikleri arasında yer alıyor. Senkronizasyon işlemlerini şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Google Drive sistemine erişerek buradan Google hesabı kullanılarak oturum açılabilmektedir.
 • Daha sonra ise Outlook sistemine erişmeniz gerekiyor. Buradan da Outlook hesabında oturum açmalısınız.
 • Google Drive uygulamasını açın ve senkronize edilmek istenilen dosyaları saklamak için bir klasör oluşturmayı deneyin.
 • Bir sonraki aşamada ise Outlook’ta IMAP etkinleştirmek gerekiyor. Bunun için hesaba girin ve Ayarlar kısmında yer alan “E-Posta Hesaplarımı Yönet” sekmesine tıklayın. IMAP bu alandan etkinleştirilebilir.
 • Outlook e-postalarını Google Drive klasörüne yönlendirme işlemlerini yapın. Bu e-posta ya da klasörleri seçmek sonra da önceki oluşturulan klasöre taşımak gerekir.
 • Daha sonra ise yapılan işlemleri test etmek gerekiyor. E-posta göndererek ya da Outlook’tan bir e-posta alarak test işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemleri yapabilmek için üçüncü taraf hizmetlerden ya da uygulamalardan yararlanmanız gereken birtakım durumlar olabilir. Aynı zamanda güvenlik ve gizlilik koşullarını dikkate alarak işlem yapmak her anlamda önem taşıyan detaylar arasındadır.

Outlook ve Google Drive Senkronizasyonu ile Verimliliği Artırın

Outlook kullanımında verimliliği artırmak için Google Drive ayrıcalıklarını kullanmak mümkün olabilmektedir. Google Drive üzerinden saklanılan dosyalara erişmek çok daha kolaydır. Bu dosyalara Outlook ile gerçekleştirilebilecek bir senkronizasyon ile erişebilirsiniz. Verilere hızlı erişim için kullanmak kullanıcıların işlerini hızlandırmaktadır.

Dosyayı aramak ve bunlara erişmek Google Drive ile gerçekleşecek bir senkronizasyon oldukça etkilidir. Aynı zamanda internet olmayan yerlerde çevrim dışı erişim olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bu dosyalara mobilden erişmenin mümkün olması da yine avantajlarından biridir. Bu bakımdan Outlook ve Google Drive senkronizasyonu nasıl yapılır sorusu her kullanıcıyı oldukça yakından ilgilendirmektedir.

Google Drive ve Outlook E-Postalarını Paylaşma

Google Drive ve Outlook e-postalarını paylaşma işlemini yapabilmek için kişilerin öncelikle tarayıcı üzerinden Google Drive sistemine girmeleri gerekiyor. Burada oturum açarak dosya seçme işlemini yapmalısınız. Daha sonra ise paylaşım ayarlarına erişmeniz gerekiyor. Dosyayı ve klasörü seçtikten sonra da en üst kısımda bulunan Paylaş alanına tıklamalısınız.

Kişileri ekleyerek işlemi devam ettirmeli ve paylaşımı yapmalısınız. Paylaşım yapmak isteyen kişilerin bu aşamada doğru seçildiğinden emin olmanız gerekiyor. Paylaşma izinlerini belirlemeli ve ek mesaj eklemelisiniz. Paylaşım linki oluşturarak karşı tarafın bu e-postaya kolayca erişmesine imkan tanıyabilirsiniz. Alıcılar sizden gelen e-postayı açtıklarında çok rahat şekilde içindeki Google Drive dosyasına erişim sağlayabilirler. Bu şekilde Google Drive dosyalarını rahatlıkla e-postalara eklemek mümkündür.

Outlook Google Drive ile Nasıl Birleştirilir? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Microsoft Designer ile Yapay Zekaya Resim Yaptırın yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status