Outlook Hesap Oluştur

Teknoloji çağında olduğumuz için hemen her gün interneti kullanmak durumunda kalıyoruz. Bir çok internet sitesine üye olmaya çalıştığınız da sizden e posta adresi istenmektedir. Mail adresi olmadan internet üzerinden işlem yapmanız pek mümkün olmamaktadır. Bu yazımızda size nasıl Outlook hesabı oluşturabileceğinizi anlatacağız.

Yeni Outlook Hesabı Oluşturma

Hesap oluşturma adımlarına geçmeden önce ilk yapmanız gereken işlem outlook web sitesine giriş yapmaktır. Aşağıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak Outlook.com ana sayfasına gidelim, daha sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

https://outlook.live.com/owa/

Adım 1 Yukarıda ki bağlantıya tıkladığınız da outlook anasayfası açılacaktır ve karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Sayfanın ortalarında mavi renkli ücretsiz hesap oluşturun yazan yere tıklıyoruz.

outlook mail oluştur

Adım 2 Ücretsiz hesap oluşturma bağlantısına tıkladığımız da yeni hesap oluştur sayfasına yönlendirileceksiniz. Kendinize özgü ve daha önce alınmamış bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Mail hesabı açarken 3 farklı e posta uzantısı seçebilirsiniz. Outlook.com, outlook.com.tr ve hotmail.com uzantıları ile mail adresinizi alabilirsiniz.

outlook com tr mail aç

Adım 3 Mail kullanıcı adımızı seçtikten sonra ileri sekmesine tıklıyoruz. Parola oluşturma sayfasına geçiş yapıyoruz. Burada mail adresiniz için güçlü bir şifre seçiyoruz ve ileri sekmesine tıklıyoruz.

outlook hesabı aç

Adım 4 Güvenli bir şifre oluşturduktan sonra yeni adım da isim soyisim bilgilerimizi girip ileri sekmesine tıklıyoruz.

outlook hesabı oluştur

Adım 5 Bu adımda kişisel bilgilerimizi sayfadaki gerekli alanlara giriyoruz. Doğum tarihiniz ve bulunduğunuz ülkeyi girip ileri sekmesine tıklıyoruz.

outlook hesap adımları

Adım 6 Bütün bilgileri doğru girdiğinize emin olduktan sonra son adıma geçebilirsiniz. Unutmayın ki olası bir şifre unutma, hesap çalınma ihtimaline karşı bütün bilgilerinizi doğru girmeniz son derece önemlidir. Son adımda ekranda görülen doğrulama kodunu giriyoruz.

microsoft outlook hesap

Bütün adımları doğru bir şekilde yaptıysanız outlook hesabı oluşturma işlemini başarıyla tamamlamış olacaksınız. Resimde gördüğünüz karakterleri de doğru bir şekilde girdiğiniz zaman outlook hesabınızın gelen kutusuna yönlendirileceksiniz. Outlook hesap açma işlemi bu kadar basittir, hesabınızın keyfini çıkarın. Takıldığınız bir yer olursa yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

“Outlook Hesap Oluştur” üzerine bir yorum

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status