Outlook Hotmail Hesabını Silme Kapatma

Günümüzde bir çok farklı e mail servisi bulunmaktadır. Outlook Hotmail bunlardan birisidir. Microsoft tarafından iki mail servisi de tek bir çatı altından hizmet vermektedir. Birden çok mail hesabınız varsa veya kullanmadığınız hesabınız varsa bunu kapatabilirsiniz.

Mail Hesabınızı Silmeye Hazır mısınız ?

Öncelikle kendinizi bu hesabınızı silmeye hazır hissediyor musunuz ? Bu soruyu kendinize sorun. Çünkü sileceğiniz mail adresi ile önemli bir yere kaydolmuş olabilirsiniz. Kurtarma e posta adresi olarak kullanmış olabilirsiniz. Mail hesabınızda önemli dosyalar ve resimler olabilir. Bütün bu önlemleri aldıysanız hesap silme işlemine başlayabilirsiniz.

Adım Adım Outlook Hesap Silme

Outlook.com ile Hotmail.com birleştiği için iki mail hesabında da aynı işlemler geçerlidir.

1 İlk yapmanız gereken işlem hotmail oturum aç ekranına ulaşmaktır. Aşağıdaki bağlantıdan giriş sayfasına gidebilirsiniz.

https://login.live.com/login.srf?

Mail adresi ve şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapın.

Gelen kutusunun sağ üst köşesinde bulunan profilim sekmesine tıklayınız.

outlook hesap silme

4 Profilin kısmının en üste sekmesinde bulunan güvenlik bağlantısına tıklayınız.

Güvenlik sayfasında bulunan diğer güvenlik seçeneklerine tıklayınız. Açılan sayfada hesabımı kapat bağlantısına tıklıyoruz.

İşlemleri yaptıktan ve onay verdikten sonra hesabınız kapatılacaktır. 60 Gün içerisinde bu işlemden vazgeçerseniz hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. Hem outlook hemde hotmail için aynı işlemler geçerli olmaktadır.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status