Outlook Kaydol

Outlook ; En çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Microsoft’ un bize sunmuş olduğu ücretsiz mail hizmetidir. Microsoft tarafından belirlenen ve değiştirilen politikalar çerçevesinde, Hotmail, Windows live, live gibi hizmetlerden uzun sürede uzaklaşma ve tüm ağırlığı Outlook’a kaydırma planları devreye sokuldu. Şimdi Outlook kaydol ve oturum açma işlemlerini tek tek resimli bir şekilde anlatacağız. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak

Outlook.com

Outlook Kayıt

1 İlk olarak yukarıda verdiğimiz Outlook.com sitesine giriş yapıp aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi ücretsiz hesap oluşturun yazısına tıklıyoruz. Bizi hesap oluştur sayfasına yönlendiriyor.

outlook kaydol

2 Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesap oluşturma sayfası karşımıza geliyor. Bu sayfadan kullanmak istediğiniz kullanıcı adını seçebilirsiniz. Mail adresinizi ister outlook.com ister outlook.com.tr isterseniz de hotmail.com olarak alabilirsiniz. Almak istediğiniz kullanıcı adı doluysa başka bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Kullanıcı adınızın sonuna doğum yılınızı veya uğurlu rakamınız ekleyebilirsiniz, bu tercih tamamen size kalmıştır.

3 Aklınızda kalabilen ve zor bir parola seçmenizde fayda var. Parola işlemini de tamamladıktan sonra ileri butonuna tıklıyoruz. Sıradaki sayfada ise isim soyisim bilgileri isteniyor. Burayı da doldurduktan sonra ileri butonuna basıyoruz. Doğum tarihinizi ve yaşadığınız yer kısmını da dolduruyoruz ve tekrar ileri butonuna basıyoruz. Sırada ise doğrulama kısmı var. Gördüğünüz karakterleri aşağıdaki gibi boş alana giriyoruz. Tekrar ileri butonuna bastıktan sonra hesap açma işlemi tamamlanmış oluyor.

Outlook gelen kutusu

Outlook hesabı alma işlemlerini tek tek anlattıktan sonra şimdi gelen kutusuna nasıl gireceğinizi gösterelim. Daha önce aynı bilgisayardan oturumu açık bıraktıysanız veya üstteki kayıt işlemini yaptıktan sonra gelen kutusuna gitmek isterseniz aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Outlook gelen kutusu sayfasına girmek için mail adresinizi ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra kullanıcı adınız ve almış olduğunuz şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Mail nasıl gönderilir

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki resimde görülen, sol üst köşede bulunan yeni ileti butonuna tıklayarak mail gönderebilirsiniz. Buraya tıkladıktan sonra mail göndereceğiniz kişinin e posta bilgilerini ve göndermek istediğiniz mesajı girebilirsiniz. Gönderinize resim veya dosya eklemek isterseniz ataç simgesine tıklayabilirsiniz.

Outlook Şifremi Unuttum

Olur da mail şifrenizi unuttunuz, anlatacağımız adımları izleyerek tekrar şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi yanlış girdiğiniz de aşağıdaki gibi bir mesajla karşılaşacaksınız.

Hesap adınız ya da parolanız yanlış. Parolanızı hatırlamıyorsanız, şimdi sıfırlayın.

Şimdi sıfırlayın yazısına tıklıyoruz. Bizi parola kurtarma sayfasına yönlendiriyor. Aşağıdaki gibi bizden iletişim için başka bir mail adresi istiyor. Kullandığınız herhangi bir mail adresini girebilirsiniz. Şifresini unuttuğunuz outlook adresinden başka bir mail adresi girmeniz gerekiyor. Outlook şifremi unuttum ve sıfırlamak için bu yolu deneyebilirsiniz.

Outlook kaydol adımları

Başka bir mail adresi girip, resimde gördüğünüz karakterleri yazıyorsunuz ve ileri butonuna tıklıyoruz. Şimdi yazmış olduğunuz kurtarma mailine Microsoft hesap ekibinden bir mail geliyor. Bu mailde yazmış olan güvenlik kodunu kurtarma alanındaki yere giriyoruz. Daha sonra açılan pencereden isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileriniz isteniyor. Bu bilgileri de girdikten sonra yeni şifrenizi alarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Outlook kaydol ve giriş işlemlerinin nasıl yapılacağını adım adım anlattık. Takıldığınız bir kısım olursa bize yorumlardan ulaşabilirsiniz.

“Outlook Kaydol” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status