Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?

Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?
Yahoo İlgi Alanı Kategorileri Nedir? Nasıl Kategori Yönetilir?

Yahoo ilgi alanı kategorileri kişilerin ilgi duyduğu çeşitli alanlardaki en güncel bilgileri Yahoo aracılığı ile alabildiği bir hizmet türüdür. Son yılların en çok tercih edilen mail servislerinden biri olan Yahoo kişilere mail alma ve gönderme hizmeti dışında da birçok farklı hizmeti bir arada sunar. Hem takvim hem de kişileri profesyonel düzeyde yönetmenize olanak tanıyan Yahoo mail servisi özellikle ilgi alanı düzenleme konusunda da sizlere çeşitli fırsatlar sunar.

Birçok farklı kategoride düzenlenebilen ilgi alanları sayesinde profesyonel hizmet alabilir ve mail deneyiminizi daha yüksek yaşayabilirsiniz. Yahu ilgi alanı kategorilerin nedir sorusu bu bağlamda üyelerin en çok merak ettiği konulardan biridir. Bu hizmet sayesinde ilgi duyduğunuz alanları düzenleyerek sadece belirlemiş olduğunuz kategorilerdeki en güncel bilgileri daha kolay bir şekilde edinebilirsiniz.

Özellikle kullanıcıların en çok tercih ettiği bilgiler içerisinde eğitimden sağlığa kadar birçok detay bulunabilmektedir. Her türlü bilgi kapsamında sizlere güncelleye önem vererek bilgi sunulması yahoo.com’un en önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Ancak bu kategorileri düzenlemek ve detaylı bilgi edinebilmek için mutlaka Yahoo üyesi olmanız ve adınıza açılmış bir mail adresi bulunmalıdır.

Yahoo İlgi Alanları İçerisinde Neler Bulunur?

Yahoo üyelerine birçok farklı açıdan önemli hizmetler veren platformlar arasında yer alır. Son derece kaliteli ve profesyonel hizmetleri ile öne çıkan platform özellikle güvenilir birçok farklı hizmeti bir arada sunmaya çalışır. Yahu kullanıcıları mail adreslerine daha kapsamlı ve profesyonel kullanabilmek için ekstra verilen hizmetlerden yararlanabilirler. Bu hizmetlerden birisi Yahoo ilgi alanı kategorileri olmaktadır. Bu kategoriler arasında özellikle şunları saymak mümkündür:

 • Finans: Tüm borsa, hisse senetleri, ekonomik analizler gibi bilgilerin paylaşıldığı kategorilerdendir.
 • Güncel Haber ve Politika: Siyasi gelişmeler, dünya olayları ve güncel haberlerin yer aldığı kategorilerdendir.
 • Spor: Maç sonuçları, sporcu performansı ve spor haberlerine dair her şey.
 • Yaşam Tarzı: Kişisel bakım, seyahat, yemek tarifleri, güzellik vb
 • Teknoloji: Teknoloji dünyasına dair son gelişmeler
 • Sağlık: Tıbbi bilgiler, yaşam arzındaki öneriler, sağlık haberleri…
 • Bilim: Uzay haberleri, çevre konuları ve bilimsel gelişmelerin tamamı
 • Oyunlar: Online oyun dünyasına dair çok merak edilen tüm detaylar
 • Eğitim: Eğitim teknolojileri başta olmak üzere tüm eğitim haberleri

Gibi birçok önemli kategoride bilgiler sunulmaktadır. Bu bilgiler kişilerin özel ilgi alanlarına uygun olacak şekilde sunulmaktadır. İlgi duyulan alan ile ilgili olarak istenilen kategoriler seçilerek bu kategoride bilgi paylaşımı her şekilde sağlanmaktadır.

Yahoo’da İlgi Alanı Kategorilerini Nasıl Yönetebilirim?

Yahoo ilgi alanı kategorileri yönetme konusunda belli detayları dikkate almak gerekiyor. Öncelikle bu kategorilerin yönetilmesinde şu adımları takip etmelisiniz:

 • İlk olarak Yahoo Ana Sayfası kısmını açmalısınız. Tarayıcı alanından Yahoo.com adresini yazarak ana sayfa kısmına girebilirsiniz.
 • Bu alanda bulunan Giriş Yap butonuna tıklamanız gerekiyor. Buradan kendi hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Daha sonra ise ilgi alanları sayfasına gitmelisiniz. Sağ üst kısımda yer alan isim kısmına tıklayın. İlgi alanları kısmını açın.
 • Buradan ilgi alanları yönet kısmına girerek alanların yönetilme sayfasına girmeniz gerekmektedir.
 • Kategorileri düzenleme konusunda da ilgili alanları seçebilirsiniz. Özel olarak ilgi duyulan alanlar buradan belirlenebilir. İlgi duyulmayan alanları ise devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Daha sonra ise değişiklikleri kaydetmeniz gerekiyor. Değişiklikleri Kaydet kısmına tıklayarak kaydetme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek Yahoo ilgi alanları kategorileri kısmını rahatlıkla düzenlemeniz mümkün olmaktadır. Güncel bilgileri alabilir ve ilgi duyulan konularda çok daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Yahoo Plus Protect Ev ve Telefon Teknik Desteği Nedir? makalemizin sonuna geldik. Yahoo hakkında daha fazla makale için Yahoo Mail Hesabım Çalındı ! Nasıl Geri Alırım? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status