Yandex Mail Tasarımı Nasıl Değişir? 360 Derece Özelliği Geldi

Yandex Mail Tasarımı Nasıl Değişir? 360 Derece Özelliği Geldi
Yandex Mail Tasarımı Nasıl Değişir? 360 Derece Özelliği Geldi

Yandex mail tasarımı e-posta adreslerini daha iyi standartlarda kullanabilme avantajını kişilere sunmaktadır. Hem hızlı hem de düzenli bir e-posta kullanımı için teknik detayları bilmek ve uygulamak büyük bir önem taşımaktadır. E-postanızı daha kişisel olarak kullanmak istiyorsanız mutlaka e-posta tasarımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Uygun bir arayüz görünümü seçmek ve mevcut temalar arasından seçim yapmak e-posta görünümünü tamamen değiştirecektir.

Yandex Mail Tasarım Değiştirme

Yandex mail tasarımı yapabilmek için arayüz tiplerini seçmek gerekiyor. Her arayüz kendine ait birtakım özellikler taşımaktadır. Yandex mail tasarımında sunulan arayüzler ve özellikleri şunlardır:

  • Çift Panelli Arayüz: Bu arayüz varsayılan olarak kullanılmaktadır. E-posta görüntüleme alanı ayrı bir sayfada klasör listesinin tam olarak sağında gösterilmektedir. Buna ek olarak çift panelli arayüzde e-postaları posta listesinde görmek mümkün olmaktadır.
  • Üç Panelli Arayüz: Bu arayüz ise e-posta listesi yanında e-posta içerini aynı anda göstermektedir. Bu arayüzü seçtiğinizde e-postaları listenin sağında ya da altında açmak mümkün olmaktadır. Bunun için Ayarlar kısmına tıklayın ve arayüz görünümünden ilgili seçeneği etkin hale getirin.
  • Kompakt Görünüm: Bu arayüzde ise e-posta listesi tamamen ekranı kaplamaktadır. Etkin hale getirmek için yine Ayarlar seçeneğinden kompakt e-posta listesi etkin hale getirilmelidir. Ayarlama sırasında klasör listesinin genişliği, klasör liste simgeleri gibi detayları dikkate almalısınız.
  • Hafif Arayüz: İnternet hızı düşük kişiler için tasarlanmıştır. Bunun için sayfanın alt kısmında yer alan Hafif Sürüm bağlantısına tıklamanız yeterli olmaktadır. Hafif sürüm ile e-posta oluşturabilir, ekleri görüntüleyebilir, etiket belirleme gibi basit işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bunların yanında tasarıma önem veriyorsanız temalara da gereken önemi vermeniz gerekiyor. Renkli bir tema seçmek için sağ üst alanda yer alan ayarlar simgesine tıklayarak “Tüm Temaları Göster” kısmına tıklayın ve buradan beğenilen temayı seçin.

Yandex’te Mail Penceresi Boyutu Ayarlama

Yandex mail tasarımı konusunda aynı zamanda mail penceresi boyutu ayarlama konusuna da önem vermek gerekiyor. Mail penceresi boyutu ayarlarken de II simgesini kullanmak gerekiyor. Bu simgeyi sağa ve sola ayarlayarak kutunun sınırını ayarlamak mümkün oluyor.

İleti Görüntülemeyi Değiştirme

Yandex hesabınızı aha iyi standartlarda kullanmak isterseniz ileti görüntüleme değiştirmeyi de ayarlamanız gerekir. İleti görüntüleme seçenekleri konusunda ise şu ayarlar yapılmalıdır:

  • Sağ üst alanda Tüm Ayarlar tıklanmalıdır.
  • Buradan Diğer öğesi seçilmelidir.
  • Daha sonra postayı, postalar listesinde aç seçeneğini etkinleştirmek gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra da değişiklikleri kaydetmelisiniz.

Bunların yanında dil ayarlarını yaparak maili istenilen bir dilde kullanmak ta mümkün olmaktadır. Bu işlemi sayfanın sağ alt köşesinde bulunan dil anahtarı ile gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Yandex mail tasarımını yaparken dil değiştirme işlemini yaparken Tüm Ayarlar kısmına giderek sol kolonda yer alan dil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Yandex Mail Tasarımı Nasıl Değişir? 360 Derece Özelliği Geldi makalemizin sonuna geldik. Yandex hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status