Android Telefonda Gmail Ekleri Açılmıyor

Gmail’deki e-posta ekleri konuşmalar için en önemli dosyaları içermekte olup, kişilerin Android cihazlardan sorunsuz bir şekilde bu eklere erişebilmesi gerekir. Bazı kullanıcılar Android cihazlarda bu e-posta eklerini açamadığını belirtiyor, bizim de bunun için geçici çözümümüz bulunmaktadır. Aşağıda bahsedeceğimiz yöntem Gmail için olsa da, Microsoft Outlook veya farklı e-posta istemcileri için de kullanılabilir.

E-postalarda kullanılabilecek milyonlarca ek uzantısı bulunmaktadır. Bazıları oldukça niş olup, bu dosya biçimlerini açabilmek için bazı uygulamalara ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer dosya biçimini açabilecek bir uygulamaya sahipseniz ve buna rağmen dosyayı açamıyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Android Cihazımda E-Posta Eklerini Nasıl Açarım?

E-Posta eklerini açamıyorsanız, şunları sırasıyla denemelisiniz:

 • E-postadan indirdiğiniz dosyayı silin ve yeniden indirin.
 • Niş bir uzantıysa, bu uzantıyı açabilmek için gereken uygulamaya sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Gmail’i sıfırlamayı deneyin.
 • Dosyanın geçerli olduğundan ve bozuk olmadığından kesin emin olun. Bunun için gönderici ile irtibata geçip, sizin için kontrol etmesini talep edin.

Genellikle e-postalarda gönderilen ekleri Gmail’de indirmeden de açabilirsiniz. Bunu ön izleme için kullanmanız mümkündür. Dosyayı indirerek, biçimine erişim sağlayabilmek için dosyanın uzantısına göre uygulama indirmeniz gerekmektedir. Örneğin RAR veya PDF okuyucu uygulamaları gibi.

android gmail ekleri açılmıyor

Ekleri İndirin ve Tekrar Deneyin

Yapmanız gereken ilk işlem, eki indirerek dosyaya yerel bir şekilde erişmektir. Ön izleme olarak erişememenizin sebebi e-postadan kaynaklanan sunucu hataları olabilir.

Eki indirerek tekrar deneyin. Bunu yapabilmek için e-postayı açmanız ve alt kısmındaki eklerden dosyaya tıklayarak, indir butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Ardından dosya yöneticisi aracılığıyla, ilgili dosyayı bularak açmaya çalışın.

Farklı Dosya Biçimlerini Açan Uygulamaları Yükleyin

Android birçok çeşitli dosyaları kendi yazılımıyla açabilir fakat aynı bilgisayarınız gibi RAR dosyası açmak için Winrar benzeri programlara ihtiyaç duyar.

Net bir örnek vermemiz gerekirse, Microsoft PowerPoint ile hazırlanmış dosyaları Android ile PowerPoint kurulu olmasa dahi, ön izlemesini yapabilirsiniz (PowerPoint’in her uzantısı dahil değildir), fakat düzenlemesini yapamazsınız.

Bu nedenle erişmek istediğiniz dosyanın türünü ayrıntılarıyla kontrol edin. Bu dosya uzantısına uygun bir uygulamaya sahip olduğunuzdan emin olun. Eğer uygulamaya sahipseniz fakat dosyayı açamıyorsanız, farklı bir uygulama ile tekrar deneyin.

Gmail Yerel Verilerini Temizleyin

Sorunun Gmail’den kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, yerel verilerini temizleyerek hiçbir kayba uğramadan, daha verimli çalışan bir Gmail.com giriş ile tekrar deneyebilirsiniz.

Bunun için;

 • Ayarlar kısmına girin.
 • Uygulamalar bölümünü bularak, giriş yapın.
 • Kullanılabilir uygulamalar içerisinden Gmail’i bulun.
 • Depolama bölümüne girin.
 • Verileri temizle butonuna dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.
 • Gmail’e giriş yaparak, erişemediğiniz ek dosyasını tekrar indirmeyi veya erişmeyi deneyin.

android mail ekleri açılmıyor

Eğer bu işlemde başarısız olursa, Gmail’i tamamen kaldırarak veya güncellemelerini kaldırarak deneyebilirsiniz. Güncellemeleri kaldırmak için adımları uygulamaya devam edin.

Gmail Güncellemelerini Kaldırın

Bazı Android cihazlarda Gmail’i tamamen kaldırmaya izin vermez. Sadece Gmail güncellemelerini kaldırma işlemine izin verir. Bunun için şu adımları uygulayın.

 • Ayarlar bölümüne girin.
 • Buradan uygulamalar sekmesine ulaşın.
 • Ardından kullanılabilir uygulamalar listesinde, Gmail’i bulun.
 • Ardından Gmail’e girerek, 3 nokta menüsünden Güncellemeleri kaldır seçeneğini bulup, uygulayın.

Bilgisayarınızdan E-Posta Ekine Erişmeyi Deneyin

Tüm çabalarınıza rağmen Android cihazınızdan e-posta ekine erişemiyorsanız, bilgisayarınızdan web için Gmail’e girip, eke erişmeyi deneyin. Eğer buradan da erişemiyorsanız, yüksek ihtimalle size gönderilen dosya ekinde eksiklik veya hasar bulunmaktadır. Gönderici ile irtibata geçerek, kontrol etmesini ve tekrar göndermesini talep edin.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status