Outlook Oturumu Aç

Microsoft firmasının e-posta hizmeti Outlook tamamen ücretsizdir. Birçok firma tarafından tercih edilen güvenilir ve hızlı bir servistir. Masaüstü ve mobil uygulamalarını kullanarak kolayca Android ve ios sistemlerinde outlook maillerinize ulaşabilirsiniz.

Outlook oturum açma adımları için öncelikle web sitesine giriş yapmalısınız. Eğer internet tarayıcınıza outlook.com.tr adresini yazıp tıkladığınızda önünüze mail kutunuz çıkıyorsa, daha önce giriş yapmışsınız demektir. Başka bir e-posta kutusu görüyorsanız öncelikle bu hesaptan çıkış yapmalısınız. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak giriş sayfasına gidebilirsiniz.

Outlook.com Oturumu Aç

https://outlook.live.com/owa/

 

outlook-oturum-aç

Önünüze gelen sayfada, sağ üst köşede Oturum Açın butonunu görmelisiniz. Outlook e-posta servisi aynı zamanda Microsoft takviminize ulaşmanızı da sağlayacaktır.

outlook-oturum

Eğer Outlook mail hesabınız yoksa hemen sağ alt bölümdeki “ücretsiz hesap oluşturun” bölümünden outlook hesabı açabilirsiniz.

Oturum Açın bölümüne bastıktan sonra karşınıza gelen pencerede, Outlook’ta oturum açmak istediğiniz hesabın e-posta adresini yazın ve ileri tuşuna basın. Şifre giriş ekranına geldiğiniz Caps Lock (büyük – küçük harf) tuşunun aktif olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Büyük ve küçük harflere duyarlı bir şifre giriş sistemi vardır.

outlook-oturum

Şifrenizi girdikten sonra Outlook size bir uyarıda bulunacak. “Oturumunuz açık kalsın mı?

Bu soruya kişisel ve güvenilir bir yerden giriş yapıyorsanız Evet diyebilirsiniz. Böylece her girişte oturum açma adımlarını takip etmek zorunda kalmazsınız. Tarayıcınızdan outlook.com.tr adresine girdiğiniz anda e-posta kutunuza hemen ulaşırsınız.

 

oturum-açma

Outlook Mail Avantajları

Bir Outlook hesabına sahip olduğunuzda Microsoft’un birbirinden kullanışlı ürünlerine de erişiminiz olur. Bu uygulamalardan bir kısmı şu şekildedir; OneNote Online, Takvim, Word Online, One Drive, Excel Online, Kişiler ve Power Point Online.

Outlook e-mail hesabınızda oturum açma işleminden hemen sonra sağ üst kısımda bulunan araç takımındaki Skype simgesine tıklayarak kişilerinizle anında anlık konuşma başlatabilirsiniz.

Outlook mail hesabınıza giriş yaparken şahsi bilgisayarınızı kullanmıyorsunuz, dilerseniz tek kullanımlık şifre adımını aktif edebilir ve her girişinizde cep telefonunuza bir güvenlik kodu gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Outlook’u genel veya başkalarıyla paylaşılan bir bilgisayarda kullanmayı bitirdiğinizde mutlaka Outlook’tan çıkış yapmalısınız, aksi takdirde başka bir kişi hesabınıza erişebilir. E-posta giriş bilgilerinizi kimseyle paylaşmayın.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status