Çkys Giriş

ÇKYS sistemini ilk kez duyan kişiler hizmet hakkında detayları merak ediyor. Sağlık Bakanlığı Çkys giriş işlemleri nasıl yapılıyor? ÇKYS portalı birçok hizmeti üyelerine başarılı bir şekilde sunabiliyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde yer alan ÇKYS modern bir sağlık sistemi oluşturulması için kuruldu. ÇKYS üzerinde tüm atama işlemleriniz ve zimmet durumları gibi detaylara erişebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan çkys giriş sayfasına gidebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS

ÇKYS Zimmet

Sağlık Bakanlığı ÇKYS sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor. ÇKYS hizmet sorgulama hizmetleri arasında bulunan zimmet sorgulama birçok kişi tarafından kullanılıyor. ÇKYS zimmet sorgulama işlemleri için şu adımları takip edebilirsiniz;

 • https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/ sayfasına tıklayın.
 • Personel Görev Yeri ve Zimmet Durumu” bölümünü tıklayın.
 • C. vatandaşı olduğunuzu belirtin
 • Kimlik bilgilerinizi girin.
 • Güvenlik kodunu yazın.
 • Sorgula” butonuna basın.

çkys zimmet

Bu işlemleri yaparak zimmet kaydınıza ulaşabilirsiniz. ÇKYS zimmet sorgulama sistemi sayesinde tüm sağlık personeli üzerine zimmetlenen eşyalar hakkında bilgi sahibi olabiliyor. ÇKYS sorgulama işlemi işleminden tüm Sağlık Bakanlığı personelleri yararlanabiliyor. Sağlık Bakanlığı bünyesindeki çalışan personelin işini kolay hale getirmek için tasarlanan ÇKYS üzerinden atama işlemleri de yapılıyor. Sağlık böylece bakanlık personelleri nerede görev yapacağı hakkında bilgi sahibi oluyor.

ÇKYS Ortak Portal

ÇKYS bir sağlık projesidir. Bu proje dünyanın pek çok yerinde uygulanmaktadır. ÇKYS 1997 yılından beri uygulanan bir sistemdir. Bu sistem sağlık bakanlığı bünyesinde yer alıyor. Çkys ortak portal entegre sistemine giriş yapmak için;

 • https://giris.saglik.gov.tr adresine girin,
 • E posta adresinizi yazın,
 • Parolanızı girin

Ortak portal üzerinde merak ettiğiniz tüm detaylara çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz. Sağlık bakanlığı personelleri tarafından kullanılan hizmete internet üzerinden erişebilirsiniz.

çkys ortak portal giriş

ÇKYS Bordro 

Sağlık çalışanlarının platformu olan ÇKYS mobil üzerinden de hizmet veriyor. Portal üzerinden özlük bilgilerinizi görüntüleme ve bordro işlemleriniz de yapabiliyorsunuz. Bordro sorgulama yapmak için;

 • Çkys ortak portal adresini ziyaret edin.
 • Bordro Sorgulama bölümünü tıklayın.
 • Sizlerden istenen bilgileri girin.

Sağlık Bakanlığı tarafından tasarlanan ÇKYS üzerinde birçok detaya erişebilirsiniz. Çalıştığınız kuruma ait ÇKYS kodu sistem üzerinde gözükecektir. Kodu bulamamanız durumunda kurum kodunu İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

ÇKYS bordro sorgulama işlemini T.C. Sağlık Bakanlığında görev yapan personeller yapabiliyor. ÇKYS bordro sorgulama işlemleri kayıtların sisteme yansımasından sonra gerçekleştirilir. Yapılacak tüm hizmetler ÇKYS sistemine kısa bir süre içerisinde aktarılmaktadır. Bilgileriniz sistemde daimi olarak duracaktır. Detayları dilediğiniz zaman ÇKYS üzerinden sorgulatabilirsiniz. Ayrıca sistem üzerinde personel yeni görev yerleri dahil olmak üzere merak ettikleri detayları kolayca öğrenebiliyor. Sistem üzerinden dilerseniz izin taleplerinizi de iletebilirsiniz. Sorgulama işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir. Personeller üzerine zimmetlenen eşyaları ya da bordro sorgulama işlemlerini tek tıkla gerçekleştirebilir. Sizde sisteme giriş yaparak hizmet bilgileriniz hakkında merak ettiklerinizi çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status