İnstagram Hesabım Çalındı ! Nasıl Kurtarabilirim ( ÇÖZÜM)

Instagram hesabımı nasıl kurtarabilirim? Sorusuna 4 basit adımda yanıt verdik. Hırsızlık veya şifreyi unutma gibi durumlarda Instagram hesabınıza erişim sağlayamayabilirsiniz. Peki, Çalınan instagram hesabını kurtarmak için ne yapmak gerekir? Tüm detaylar, yazımızda.

Instagram Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Adım 1: İlk olarak Instagram hesabını kurtarma için herhangi tarayıcı üzerinden https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresine giriş yapın.

Adım 2: E-posta adresini girin ve ‘’Şifreyi Yenile’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: E-postanıza ya da telefonunuza gelen kodu açın.

Adım 4: Gelen kodu gerekli yere yazıp ‘’Tamam’’ seçeneğine tıkladığınızda Instagram hesap kurtarma işlemi başarıyla sonlandırabilirsiniz.

Şifresi Unutulan Instagram Nasıl Geri Alınır?

Adım 1: İlk olarak şifresi unutulan Instagram hesabını geri almak için https://www.instagram.com/accounts/password/reset/ adresine giriş yapın.

Adım 2: Ekranda yer alan bölgeye e-posta adresini ya da kayıt ettiğiniz telefon numaranızı yazıp ‘’Giriş Bağlantısı Gönder’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Mailinize gelen doğrulama linkine tıklayın.

Adım 4: Açılan sayfada yeni şifrenizi alıp işlemi sonlandırın. Bu işlemleri adım adım nasıl yapacağınızı öğrenmek için instagram şifremi unuttum sayfasındaki yazımıza bakabilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalındı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Adım 1: İlk olarak Çalınan Instagram Hesabını şikâyet etmek için uygulamaya giriş yapın.

Adım 2: ‘’Profil’’ bölümüne giriş yapın ve sağ üst bölümde yer alan üç noktaya tıklayın.

Adım 3: Mini menünün en alt kısmında yer alan ‘’Ayarlar’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 4: ‘’Yardım’’ seçeneğine ardından ‘’Yardım Merkezi’’ bölümüne giriş yapın.

Adım 5: Yönlendirilen sayfadan ‘’Gizlilik ve Emniyet’’ seçeneğine tıklayın. 

Adım 6: Instagram’da yaşayabileceğiniz her konu hakkında buradan ipucu alabilir ya da şikâyet talebinde bulunabilirsiniz.

Not: Sizi biri taklit edip fake hesap açıyorsa bunun için şikâyette bulunabilirsiniz. Uygulama tarafından paylaşılan formu doldurup kişiyi ihbar edebilirsiniz. Instagram talebinizi değerlendirip hesabı incelemeye alacaktır.

Önemli: Şikâyet talebinde sadece hesabı taklit eden kişi bulunur, kişi üzerinden başkası şikayet edilemez.

Instagram Hesabı Çalındığını Nasıl Anlarız?

Instagram hesabının çalındığını anlamak için, hesabınıza başka bir cihazdan giriş yapıldığında uygulama telefonunuza mesaj gönderir. Böyle bir mesaj aldıysanız hesabınız ele geçiriliyor anlamına gelmeyebilir, fakat hesaba siz giriş yapmıyorsanız mutlaka uygulamaya bildirmeniz gerekir.

Instagram’a giriş yapmayı denediğinizde ‘’Şifre Yanlıştır’’ hatası gördüyseniz hesabınız çalınmış olabilir. Başkasının hesabına girip kendi adresinizi aratın ve resimlerin hesapta olup olmadığını kontrol edin.

Genelde çalınan hesapta fotoğraflar ve videolar silinmiş olabiliyor. Silinen görsellerin yedeği yoksa geri getirmek mümkün olmayabilir.

Instagram Hesabımın Çalınmasını Nasıl Engellerim?

Instagram hesabımın çalınmaması için e-posta adreslerinizi ekleyin ve şifrelerini unutmayın. Herhangi bir problemde kurtarıcı e-posta adresini kullanarak güvenlik kodu alabilirsiniz.

Telefon numarasını ekleyip iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirin. Böylelikle çalınma durumu zorlaşır ve bir sorun yaşandığında telefonunuza gelen güvenlik kodunu aktif edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status