Gmail Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Gmail Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?
Gmail Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Gmail diğer cihazlardan çıkış yapmak, hesabınızı kullanmadığınız durumlarda farklı cihazlarda hesabınızı güvene almanızı sağlar. Gmail hesabı birçok farklı cihaz üzerinden açılabilir. Hatta kullanıcılar birden fazla cihazda aynı anda Gmail hesaplarını kullanabilir. Farklı cihazlarda oturum kapatma seçenekleri sayesinde kullanıcılar farklı yerlerde iken hesaplarının başka kullanıcılarının eline geçmesini önler. Gmail diğer cihazlardan çıkış yaparak her koşulda farklı cihazlardan hesaplarınıza girmeye devam edebilirsiniz.

Gmail Diğer Bütün Cihazlardan Çıkış Yapma

Google, kullanıcılarına bütünleşik hesaplar ile hizmet sunar. Google servisine üye olan kullanıcılar bu servisin sunduğu bütün hizmetlerden yararlanabilir. Google’nin en çok tercih edilen Gmail uygulaması ortak kullanılan bilgisayar ve diğer cihazlardan da kolay erişim hakkı sunar. Bu sayede kullanıcılar hem evden hem işyerinden hem ev ortamından hem de her türlü yolculuk ortamında dakikalar içerisinde cihazlardan açılabilir. Bu durum özellikle iş hayatında insanların çalışmalarının hızlanmasını sağlar.

Size ait olan Gmail hesabınızı eğer farklı kişilere ait cihazlardan açıyorsanız, kullanım sonrasında mutlaka bu hesapları kapatmalısınız. Başkasına ait cep telefonlarından ya da tablet ve bilgisayarlardan giriş yaptığınızda cihazlar mail adresinizi hafızasına alabilir. Siz kullanım sonrasında oturumu kapat seçimi ile sayfayı kapatmadığınızda cihaz sahipleri sizin hesabınıza rahatlıkla giriş yapabilir.

Gmail Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır?

Gmail diğer cihazlardan çıkış yapma işlemi iki farklı şekilde yapılır. İlk seçenekte giriş yaptığınız hesabı cihazı sahibine teslim etmeden önce cihazda oturumu kapatma işlemi yapmaktır. Bu durum birçok durumda kullanıcılar tarafından tercih edilir. Ancak bir diğer durumda eğer oturumu kapatmayı unutarak cihazı sahibine teslim ederseniz, bu durumda uzaktan oturumu kapatma seçenekleri ile de hesabınızın güvende kalmasını sağlayabilirsiniz. Gmail diğer cihazlardan çıkış yapmak için aşağıdaki adımları takip edin;

 • Google kullanıcı girişi sayfasını açın.
 • Hesap bilgilerinizi girerek hesabınıza giriş yapın.
 • Açılan menüde sol kısımda gezinme paneli yer alır. Bu ekrandan “Güvenlik” sekmesine tıklayın.
 • Kapatmak istediğiniz cihaz seçimini yapın.
 • Son olarak “Cihazda Oturumu Kapat” butonuna basarak hesabınızın kapatılmasını sağlayın.

Adımlar sonrasında artık kullanmadığınız cihazlardaki Gmail hesabınızı kolayca kapatabilirsiniz. Eğer daha önce hesap açtığınız cihazların haricinde tanınmayan bir cihaz uyarısı alırsanız bu durumda hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yapılıyor demektir. Bu durumda hesap güvenliğinizi sağlamak için şu adımları takip etmeniz önerilir;

 • Google hesabınıza kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapın.
 • Sol tarafta yer alan gezinme menüsüne yönelin ve “Güvenlik” sekmesini tıklayın.
 • Açılan ekranda “Cihazları Yönet” alanına ilerlemelisiniz.

Bu alanda tanımadığınız bir cihaz var uyarısı ile tekrar karşılaşacaksınız. Aynı ekranda girişin hangi cihazdan ve nereden yapıldığını da görebilirsiniz. Bu bilgilere eriştiğinizde girişin kimin tarafından ve ne amaçla yapıldığını kolayca tesit edebilirsiniz. Eğer cihaz girişini tanıyorsanız, siz ya da bir tanıdığınız tarafından giriş yapıldığını düşünüyorsanız bu durumda girişe müdahale etmenize gerek olmaz. Ancak giriş bilgilerine ve konumuna yabancıysanız bu durumda yukarıdaki adımları takip ederek yapılan girişi anında kapatabilir ve hesap güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

Gmail Hesaba Erişebilen Cihazları Görme

Gmail hesabınıza farklı cihazların giriş olduğunda, bu girişlerin hangi cihazlardan yapıldığını görebilirsiniz. Cihaz isimlerini gözden geçirdikten sonra tanıdığınız ya da tanımadığınız cihazları ayırt edebilir ve böylece oturumunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz. Mail diğer cihazlardan çıkış yapma öncesinde hesabınıza hangi cihazlardan girildiğini görebilmek için;

 • Google hesabınızı açın.
 • Sol tarafta bulunan gezinme paneline yönelin.
 • Bu alandan “Cihazları Yönet” seçimini tıklayın.
 • Açılacak yeni ekranda liste halinde eğer Gmail hesabınıza giriş varsa bu girişleri görebilirsiniz.

Son birkaç hafta içerisinde hesabınıza giriş olduysa bu girişleri bu ekranda görebilir ve cihaz bağlantı ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

Gmail Diğer Cihazlardan Çıkış Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status