Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü
Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor diyen kullanıcılar posta senkronizasyonunda bir sıkıntı olduğunu anlamalıdır. Senkronizasyonun başarılı olamadığı durumlarda da gerçekleştirilecek birçok işlem gecikecek ya da başarısız olacaktır. Gmail kullanıcılarını yakından ilgilendiren senkronizasyon sorununa çözüm bulduktan sonra Gmail hesabınızı hem daha hızlı kullanabilir hem de herhangi bir sorunla karşılaşmadan posta alıcılarınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor konusunda kullanıcıların en sık yaşadıkları diğer problemler şu şekildedir;

 • Posta iletilemiyor
 • Posta gönderme aşamasında takılı kalıyor
 • Posta açılmıyor
 • Posta okunmuyor
 • “Posta hesabı senkronize değil” hatası ile karşılaşıyorum
 • Gmail hesabım çok yavaş çalışıyor

Kullanıcıların en sık yaptıkları aramalar bu şekildedir ve bu hataların hepsi aynı sorunu yansıtır. Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor konusunda daha fazla bilgiye sahip olduktan sonra problemden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Gmail Posta Senkronize Ediliyor Ne Demek?

Gmail hesabı kullanıcılara senkronizasyon özelliği ile geniş kapasitede kaliteli ve güvenilir hizmet sunar. Senkronizasyon özellikle birden fazla mail hesabına sahip olan kullanıcıların çok işine yarar. Bu sayede hesaplar arasında eşleşme sağlanır ve birden fazla hesabı aynı anda görüntülemek ve aktif şekilde kullanmak mümkün olur.

Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor sorunu Gmail’de oluşan bazı hatalardan kaynaklı olarak meydana gelir. Bu durumda mail hesabı ilk açıldığı zaman yapılması gereken senkronizasyon başlar ancak sonlanmaz. Hesap ve cihaz ile ilgili oluşan bazı nedenler senkronizasyonun tamamlanmasına izin vermez. Ekrandan Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor yazısı gitmediği sürece de kullanıcılar mail hesapları üzerinden herhangi bir işlem yapamaz. Sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözülebileceğini öğrendikten sonra Gmail hesabınızı tekrar senkronize olmuş şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü

Gmail hesabınızda senkronizasyon ile ilgili problemler yaşıyorsanız, çözümü için aşağıdaki çözüm adımlarını takip edebilirsiniz;

 • Gmail hesabınızın güncel olup olmadığını kontrol edin. Güncel değilse güncellemeleri yaparak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.
 • Gmail hesabınızı kullandığınız hesap ya da bilgisayarınızı kapatıp yeniden başlatın.
 • Ayarlarınızı tekrar gözden geçirin.
 • Çevrimiçi durumda olup olmadığınızı kontrol edin.
 • Kullandığınız cihazın uçak modunda olup olmadığına bakın.
 • Gmail hesabınızın senkronizasyon ayarlarının geçerli olup olmadığını kontrol edin.
 • Cihazınızın depolama alanını kontrol edin. Yeterli depolama alanı yoksa gereksiz dosya ve uygulamalarınızı silin ve cihazlarınızda yer açın.
 • Gmail şifrenizi kontrol edin.
 • Gmail hesabınıza ait bilgileri yeniden gözden geçirin.

Hesabınızdan kaynaklı ciddi bir problem olmadığında yukarıdaki adımlar senkronizasyon problemini gidermeye yardımcı olacaktır. Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor sorununa hala çözüm bulamadıysanız teknik destek talebinde bulunarak sorunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorununa Genel Çözüm Önerileri

Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi aldığınızda bunun birçok nedeni olduğunu bilmelisiniz. Cihazda bulunan birçok farklı ayar üzerinden gerekli düzeltmeyi yapabileceğiniz gibi, mail uygulamasında oluşan temel bir nedenden dolayı bu sorun ile karşı karşıya kalıyor olmanız da olasıdır. Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor sorunu yaşadığınız deneyebileceğiniz en genel çözüm önerileri şu şekildedir;

 • Mobil cihazınız, tabletiniz ya da bilgisayarınızın internet aktif bir internet bağlantısına sahip odluğundan emin olmalısınız. İnternet bağlantısı kesildiği anda senkronizasyon işlemi yarıda kalır ve ekranda buna dair bir bilgilendirme görebilirsiniz.
 • Gmail hesabınızın senkronizasyon ayarlarını gözden geçirebilirsiniz. Burada oluşan bir hatadan dolayı mailler ve yeni postalar kontrol edilemiyor olabilir.

Mobil cihazınızda bulunan Ayarlar menüsüne girerek buradan cihaz senkronizasyon ayarlarını yeniden yapabilirsiniz. Cihaz kaynaklı bir problem Gmail ayarlarınızın istediğiniz gibi yapılandırılamamasına yol açabilir.

Telefon ya da diğer cihazlarınızın tarih ve saat bilgilerinizi kontrol etmeniz önerilir. Bu durum pek önemsenmese de senkronizasyonda büyük yarar sağlar. Yanlış saat dilimi ayarlamanız güncel zamanlı yeni posta alımınızı durduracaktır.

Kullandığınız Gmail hesaplarınız internet aktif olduğu sürece otomatik olarak senkronize olacaktır. Senkronizasyon yeni gelen anlık iletilerin anında düşmesi açısından da önemlidir. Kullandığınız cihazlarınızdan senkronizasyon özelliğini kapattığında senkronizasyon gerçekleşmeyecektir. Bu nedenle senkronizasyon ayarlarınızı daima açık tutarak anlık eşleştirmelerin başarıyla gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Gmail posta senkronize ediliyor bildirimi gitmiyor sorununa ayrıntılı çözüm için cihazınızın teknik servisi ile iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü makalemizin sonuna geldik. gmail hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

“Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü” üzerine 8 yorum

 1. Merhaba arkadaşlar ben eski gmail hesabı bulamadım nasıl bulurum şifremi unuttum şifremi hiç hatırlamıyorum ? eski gmail hesabımi bulamıyorum lütfen bana yardım edin

  Cevapla

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status