Gmail Engellenen Mailleri Görme Nasıl Yapılır?

Gmail Engellenen Mailleri Görme Nasıl Yapılır?
Gmail Engellenen Mailleri Görme Nasıl Yapılır?

Gmail engellenen mailleri görme hesap kullanıcılarının ilgisi alanına giren önemli konular arasında yer alır. Gmail günümüzde en çok kullanılan mail servislerinden biridir. Mail gönderme, mail alma, dosya aktarma ve çeşitli dosyaları muhafaza etme konusunda en hızlı iletişim araçları arasında yer alır. Hem hızlı hem de profesyonel bir mail kullanma deneyimi yaşamak isteyen kişiler Gmail kullanarak çok daha iyi avantajlar elde etmektedir. Ancak zaman zaman kişilerin rahatsızlık duydukları durumlar da olabilmektedir. Bunlardan birisi de kişilerin istenmeyen mailler almasıdır. Böyle durumlarda mailleri engellemek mümkün olabilmektedir. Bazen de kişiler engellenen mesajları görmek isteyebilirler.

Mail engellemek ya da engellemeyi kaldırmak bu açıdan bilinmesi gereken konular arasında bulunur. Gmail engellenen mailleri görme işlemi de bu aşamada dikkati çeker. Gmail’den gelen mailleri engellediğinizde karşı taraftan gelecek olan tüm mailleri Spam klasörüne taşımış olacağınız için bu mailler geldiğinde direkt olarak Gelen Kutusuna düşmez. Aksine Spam klasörüne düşer. Kişiler rahatlıkla mailleri engelleyebilir ya da gelen maillerin engelini kaldırabilirler.

Eğer hesaplarınıza gelen maillerin engellenmemesini ya da filtrelere takılmasını istemiyorsanız böyle durumlarda maillerin spam klasörüne düşmesini engellemeniz gerekir. Bunun için de mailleri görebilmek için maillerin gelmesi gereken adresin doğru belirlenmesi gerekir.

Gmail Engellenen Mailler Nasıl Görülür?

Gmail engellenen mailleri görme konusunda dikkat etmeniz gereken konu uygulamanın spam mesajları kısmına girmektir. Spam kısmına girerseniz rahatlıkla Gmail engellenen maileri görebilirsiniz. Ancak bu kısımda çok fazla zaman kaybı yaşamak istemezseniz maillerin ulaşması gereken asıl klasörü öne çıkarabilirsiniz. Mail adresinize gelen maillerin mutlaka Gelen Kutusuna düşmesini isterseniz ş detaylara dikkat edebilirsiniz:

 • İlk olarak işlemleri yapabilmek için Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
 • Bu kısımda sağ üst kısımda bulunan ayarlar kısmına girmelisiniz.
 • Ayarlar kısmında ise Filtreler ve Etiketler kısmı bulunur.
 • Buradan Yeni Filtre kısmına giriş yapın.
 • Buradan filtre kurallarını kendinize göre hesaplayabilirsiniz. Örneğin engellenen maillerin gönderilerini gönderici kısmına yazabilirsiniz.
 • Daha sonra da Bu Filtreyi Oluştur düğmesine tıklamalısınız.
 • Açılan pencere kısmından ise Gelen Kutusuna Yönlendir seçeneğini tıklamanız gerekir.
 • En son olarak da Oluştur kısmına tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bu şekilde mail adresinizde yeni bir filtreleme oluşturarak maillerinizin spama düşmesini engelleyebilir ya da diğer mesajları direkt olarak spama gönderebilirsiniz. Bunun yanında eğer maillerinizi göremiyorsanız spam kutusunu da kontrol etmeyi ihmal etmemeniz gerekir. Daha önce engellenen birinin engelini de kolayca kaldırmak mümkün olur.

Gmail Birinin Engellemesi Nasıl Kaldırılır?

Sizi rahatsız eden ya da maillerini almak istemediğiniz kişileri rahatlıkla hesaplarınızdan çıkarabilirsiniz. Ancak zamanla ortadaki sorun kalktığında bu kişilerden yeniden mail almak isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda kolayca kişilerin engelini Gmail üzerinden kaldırmak mümkün olabilir. Gmail üzerinden engellenen bir kişinin engelini kaldırmak için de şu adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak Gmail ayarlarına gitmeniz gerekir.
 • Bu kısımda bulunan Filtreler ve Engellenen Adresler kısmına giriş yapmalısınız.
 • Ekranın altına doğru gidildiğinde de engellenen adreslerin listesi bulunur.
 • Engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi bulmak için Engellemeyi Kaldır kısmını tıklamalısınız.
 • Dilerseniz birden fazla adres seçimi de yapabilirsiniz.
 • Seçili adreslerin engellerini tek bir tık ile kaldırabilirsiniz.
 • Daha sonra da onay bildirimi sonrasında Engellemeyi Kaldır butonunu tıklamanız gerekir.

Bu işlemler sonrasında kişilerin sizlere mail gönderme engelleri kaldırılmışı olur. Kişiler çeşitli web sitelerden mailleri de engelleyebilir ya da bu sitelerden gelen maillere izin verebilir. Bu durum tamamen mail kullanıcısı kontrolünde olan bir durumdur.

Gmail Engellenen Mailleri Görme Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Bu tarz sorun çözümü hakkında daha fazla makale için Spama Düşmeden Mail Nasıl Gönderilir?  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status