Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme

Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme
Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme

G-Mail’den görev oluşumu çok basittir. Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yapılmalı ve sağ üst bölümde yer alan oluşur ya da görevler simgesine tıklanmalıdır. Açılacak olan pencerede, yeni görev ekleyebilmek için görev ekle seçeneğine tıklanmalıdır. Göreve başlık ve varsa eğer açıklama eklenebilir, öncelik düzeyini belirleyebilir ve tamamlanma tarihinin ayarlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Görevlerin düzenli olarak takibi ve kategorizesini yapabilmek için G-Mail alanları eklenebilir.

Sol kısımda yer alan menüden diğer bölümüne tıkladıktan sonra Görevler seçeneği bulunmalıdır. Bu kısımdan yeni liste ekle seçeneğine tıklayıp, yeni görev listesini oluşturabilir ve istenilen görevler buraya eklenebilir. Bu, iş ve kişisel görevleri ayrı listelerde tutabilmenize imkân sağlar. G-Mail’de görevlerin düzenlenmesi ve güncellemek de çok basittir. Görevler listesinde herhangi bir göreve bastığınızda, sağ kısımda açılan pencerede görevin düzenlenmesi seçenekleri karşınıza gelecek. Bu kısımdan başlık, açıklama, öncelik ve tarih bilgilerini kolaylıkla güncelleyebilirsiniz.

Gmail Alanları Nasıl Eklenir ve Düzenlenir?

G-Mail’de alıcıların eklenmesi ve düzenleme yapmak çok basit bir işlemdir.

 • Öncelikle, E-Mail oluşturulduğunda, alıcıların E-Mail adreslerini ekleyebilmek için alıcılar ya da kime kısmına tıklanmalıdır.
 • Sonrasında alıcıların E-Mail adreslerine giriş yapabilirsiniz.
 • Öncesinde bir kişiye E-Posta gönderildiyse, adres otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.
 • Alıcıların eklenmesi için E-Posta adresinin yanında bulunan + simgesine tıklayıp, adres defteri açılabilir ve bu kısımdan kişileri kolayca seçebilirsiniz.
 • Alıcıların düzenlenmesini isterseniz, E-Posta taslağının oluşumundan sonra alıcılar bölümüne dönüp gerekli olan düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • E-Posta adreslerinin eklenmesi sonrasında alıcıların silinmesi, eklemek ya da düzenlemek için her bir adres yanında yer alan X ya da düzenle seçenekleri kullanılabilir.

Böylece, alıcıları hızlıca güncelleyebilir ve iletişimi çok daha etkili hale getirebilirsiniz.

G-Mail Görevlerini Gruplandırma ve Kategorilendirme Nasıl Olur?


G-Mail görevlerinin gruplandırılması ve kategorilendirilmesi, kullanıcılara çok daha etkili görev yönetimi sağlayabilmesi için çok kullanışlıdır. G-Mail, kullanıcılara birkaç farklı seçenekler sunmaktadır. Öncelikle, G-Mail görevlerinin gruplandırılması için etiketler kullanılabilir. Etiketler, benzer özelliklerde görevlerin bir araya getirilmesi sağlar. İşle ilgili olan görevleri, İş etiketi ile gruplandırabilir, kişisel olan görevleri de kişisel etiketi ile oluşturabilirsiniz.

Farklı kategorilere ayrılan görevlerde arasında hızlı ve kolayca geçiş sağlayabilir ve düzenli görev yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra G-Mail’de görevlerin gruplandırılması için görevler uygulaması kullanılabilir. Uygulama, G-Mail ile entegre olarak çalışmakta ve görevlerini liste şeklinde görüntüleyebilmenize imkân sağlar. Görevler eklenirken ya da düzenlemesi yapılırken, öncelik düzeyleri atanabilir, tarihler belirlenebilir ve kategorilere ayrım yapılabilir. Bu, görevleri çok daha spesifik olarak gruplandırabilmek ve düzenleyebilmek için size esneklik kazandırır.

Gmail’de Yeni Bir Etiket Nasıl Oluşturulur?


G-Mail’de yeni etiket oluşumu çok basit bir işlemdir.

 • Öncelikle, G-Mail hesabına giriş yapılmalı ve sol üst bölümde bulunan kenar çubuğunun altındaki Daha Fazla seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Sonrasında, açılacak menüden Etiketler seçeneğine gidilmelidir.
 • Sağ üst bölümde yer alan + simgesine tıklanıp yeni etiket oluşum işlemine başlangıç yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkacak pencerede, oluşturulmak istenilen etiketin adı yazılmalıdır. Örneğin; İş veya Kişisel gibi kategorize isimler tercihinde bulunabilirsiniz.
 • İsteğe bağlı bir şekilde etikete renk oluşumu yapabilir ve alt etiketleri ekleyip sonrasında düzeni oluşturabilirsiniz.
 • Oluştur kısmına tıklayıp yeni etiketi kayıt altına alabilirsiniz.
 • Yeni oluşturulmuş olan etiket, sol kenar çubuğundaki Etiketler kısmında anında görünecek duruma gelir ve bu açıdan E-Postaları hızlıca organize etmenize imkân sağlar.
 • E-Postaları alakalı olan etiketlere atayıp, önemli olan bilgileri hızlıca ve kolayca bularak iletişim kutunuzun düzenini sağlayabilirsiniz.

Gmail Görevlerini Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

G-Mail görevlerini kullanabilmenin birçok önemli avantajı bulunur. Öncelikle, bu özellik, kullanıcıların işlerini çok daha düzenli olarak yönetmesine imkân sağlar. Görevler, belirli projeleri ya da günlük işlerin organizasyonunu sağlamak için kullanılabilir ve bu durum da kullanıcıların iş akışlarını çok daha etkin olarak planlamasına destek sağlar. G-Mail görevleri, kullanıcıların önemli tarihlerinin hatırlatılması ve belirli görevlerin tamamlaması konusunda destek olan hatırlatma sistemini içermektedir.

Bu özellikle ile kullanıcılar öncesinde belirlenen tarihlerde ya da belirli işin tamamlanması gerektiğinde ikaz alabilir, bu durum da iş verimliliği fazlasıyla artırabilir. G-Mail görevlerinin, birçok cihazda senkronizasyonu sağlanabilir, bu durum da kullanıcıların PC’lerden, telefonlardan ya da tabletlerden erişimi gerçekleştirerek herhangi bir noktadan görevlerini yönetebilmelerine imkân sağlar.

Gmail Görev Oluşturma Nasıl Yapılır? Gmail Alanları Ekleme ve Düzenleme makalemizin sonuna geldik. Gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın