Gmail Kaydol

Dünyada en çok kullanılan mail servislerinden birisi olan Gmail, arama motoru Google’ ın kullanıcılarına sunduğu ücretsiz e posta servisidir. Hesap açtığınız zaman Google’ ın bütün servislerinde de hesabınız açılmış olacaktır. Yani aynı kullanıcı adı ve şifre ile Youtube, Gmail, Blogger, Android gibi bütün hizmetlerden faydalanabileceksiniz. Şimdi sizlere adım adım Gmail kaydol ve hesap açma işlemini anlatacağız. Önce aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gmail kayıt sayfasına gidebilirsiniz. Gmail oluştur anlatımı için yazının devamını okuyabilirsiniz.

Gmail Kaydol

Gmail Hesabı Kaydol

Hesap kayıt işlemini anlatmadan önce ilk olarak yukarıda ki bağlantıdan Gmail yeni üyelik sayfasını açıyoruz. Üyelik ekranı açıldıktan sonra kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurup hesabınızı açabilirsiniz. Bütün bilgilerinizi doğru yazmanız, olası bir şifre unutma ihtimaline karşı sizi koruyacaktır. Şimdi gmail kaydol adımlarını anlatalım.

Adım 1 Yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklayarak kayıt olma sayfasını açıyoruz. Buraya isim, soy isim, kullanıcı adı ve şifrenizi yazıyorsunuz. Daha önce alınmamış bir kullanıcı adını seçebilirsiniz. Bilgileri doldurduktan sonra ileri sekmesine tıklıyoruz.

gmail kaydol resimli

Adım 2 Kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra ileri sekmesine basarak kayıt bölümünün ikinci kısmına geçiyoruz. Bu bölümde doğum tarihimiz, telefon numaramız, yedek e posta adresimiz ve cinsiyetimizi yazıp ileri sekmesini tıklıyoruz. Son kısımda ise bizden Google’ ın hizmet şartlarını kabul etmemiz isteniyor. Kabul edip ileri sekmesine tıklıyoruz.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra Google hesabınız ve Gmail hesabınız açılmış oluyor. Gmail kaydol işlemi bu kadar basittir. Şimdi gmail giriş yapabilir ve gelen kutusuna gidip maillerinizi kontrol edebilirsiniz.

Gmail Kaydol Hesap Ayarları

Yeni bir gmail hesabı oluştur işleminden önce dikkat etmeniz bazı kısımlar var. Size anlattığımız önerileri dikkate alırsanız hesabınızı güvende tutmuş olursunuz.

  • Mail hesabını açarken bulunması zor bir parola seçmelisiniz. Hesabınızın başkasının eline geçmesini istemiyorsanız buna dikkat etmenizi öneririz. Özellikle şifrenizde özel karakterlere yer verin. (+, $, @)
  • Cep telefonu numaranızı girmeye özen gösterin. Olası bir hesap kurtarma işleminde sizden cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. Hızlı bir şekilde hesabınızı geri almak için cep telefonu numaranızı kullanabilirsiniz.
  • Gmail giriş işlemini yaparken en dikkat edilmesi gereken yerlerden birisi yedek mail adresi göstermektir. Hesabınızın şifresini sıfırlamak istediğiniz zaman bu yedek mail adresine gelen kodu onaylamanız gerekecektir.

“Gmail Kaydol” üzerine bir yorum

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status