Gmail Yedeklenen Fotoğrafları Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Gmail Yedeklenen Fotoğrafları Geri Yükleme Nasıl Yapılır?
Gmail Yedeklenen Fotoğrafları Geri Yükleme Nasıl Yapılır?

Gmail yedeklenen fotoğrafları geri yükleme işlemi Gmail hesaplarınızda Google Fotoğraflar hizmeti ile senkronize edilen fotoğrafların tekrar hesaba aktarılmasıdır. Gmail kullanıcıları zaman zaman yedekleme yaptıkları veri, dosya ya da fotoğraflara ihtiyaç duyabilirler. Böyle durumlarda ilk yapılan işlem yedeklenmiş olan fotoğraflara erişim sağlamaktır. Fotoğraflarda yedeklenen medya dosyalarının dilerseniz bir kısmını dilerseniz tamamını yeniden yükleme yapabilirsiniz.

Bu işlemi yaparken belirli adımları tek tek takip etmeniz gerekiyor. Eksiksiz işlem yaptığınızda yedeklerinize kaydetmiş olduğunuz tüm fotoğrafları kolayca geri yüklemeniz mümkündür. Bu şekilde hem fotoğraflar konusunda veri kaybı yaşanmaz hem de cihazınızdan silmiş olduğunuz tüm fotoğraflara ulaşma şansı bulabilirsiniz. Gmail yedeklenen fotoğrafları geri yükleme süreci birçok kullanıcı açısından son derece kolaydır.

Gmail’de Yedeklenen Fotoğraflar Nasıl Geri Yüklenir?

Gmail yedeklenen fotoğrafları geri yükleme işlemi son derece kolay şekilde yapılabilir. Hızlı ve kolay şekilde yapacağınız bu işlem sayesinde fotoğrafları hem cihazınıza indirebilir hem de güvende tutabilirsiniz. Yedeklemiş olduğunuz fotoğrafları ise şu şekilde yeniden yükleyebilirsiniz:

  • İlk adım olarak mobil cihazdaki Google Fotoğraflar uygulamasını açmaktır. Eğer cihazınızda bu uygulama bulunmuyor ise uygulama mağazasından indirme işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Daha sonra ise menüyü açmanız gerekiyor. Sol üst köşe kısımda yer alan üç noktalı kısma tıklayarak ana menüye kolayca erişebilirsiniz.
  • Geri yükleme ve senkronizasyon ayarlarına gitmeniz gerekiyor. Ayarlar ya da Seçenekler yazan yere dokunabilirsiniz. Burada Geri Yükleme ve Senkronizasyon seçeneği bulunmaktadır.
  • Buradan da geri yükleme seçeneklerini bulmalısınız. bu bölümde yedeklenen medya dosyalarının geri yükleme seçenekleri karşınıza çıkar.
  • Daha sonra ise seçilen dosyaları geri yüklemek istiyorsanız Geri Yükle ya da Onayla seçeneklerini tıklamanız gerekir.
  • Google Fotoğraflar uygulaması seçilen fotoğrafları bu sürede geri yüklemeye başlar. Bu işlem dosyaların boyutlarına ve internet hızına göre farklı sürelerde gerçekleşebilir.

İşlemler sonrasında eğer geri yüklenen dosyalar galerinizde ya da medya kütüphanenizde görünüyor ise işlemleriniz tamamlanmış demektir. Ancak bu işlemlerde ufak detaylar uygulamaların sürümlerine göre değişebilmektedir. İşlem tamamlanırken bir sorun olması durumunda Google Fotoğraflar alanındaki resmi yardım kaynaklarından da yardım alınabilmektedir.

Gmail Yedeklenen Fotoğraflar Hangi Durumlar İçin Faydalı?

Birçok Gmail kullanıcı yedekleme işlemlerine gereken önemi vermemektedir. Böyle durumlarda Gmail yedeklenen fotoğrafları geri yükleme yapmak birçok sorunu daha kolay şekilde çözmenize imkan tanır. Geri yükleme işlemlerinin kişilere şu açılardan önemli faydaları olduğunu belirtmek mümkün olabilir:

  • Kişiler eski kullandıkları cihazları kaybettiklerinde ya da farklı bir cihaz kullanmaya başladıklarında bir öncekindeki fotoğraf ve medya dosyalarına kolayca erişebilirler.
  • Yanlışlıkla silmiş olduğunuz ya da kaybedilen fotoğrafları da geri almak isterseniz yedeklenen tüm verileri geri yükleyerek dosyaları kurtarma imkanı bulabilirsiniz.
  • Hesaplarını değiştiren ya da yeni bir hesap kullanmak isteyen kişiler eski hesaplarda bulundurdukları yedeklenmiş fotoğrafları yeni hesaba geri yükleme yapabilirsiniz.
  • Ekstra bir alanda yedekleme yapmak istediğinizde de yine bu işlemden yararlanabilirsiniz.

Google fotoğraflar alanı Gmail hesabınız ile ilişkilendirilmiştir. Medya dosyalarınızın yedeklenme hizmeti sizlere bu şekilde verilmektedir. Ancak yedekleme işlemlerini yapabilmek için uygulamayı açmanız gerekiyor. Mobil cihazda yer alan Google Fotoğraflar kısmından uygulamayı açmanız ve sonrasında ayarlar kısmından bu işlemleri gerçekleştirmelisiniz.

Google Fotoğraflar Galeriye Nasıl Aktarılır?

Google fotoğraflar cihazınızda fotoğrafları kaydettiğiniz alandır. Eğer fotoğrafları yanlış alana kaydetme işlemi yaptıysanız bunu farklı hesaplara kolayca taşıma imkanı bulabilirsiniz. Bunun için fotoğraf kitaplığını istenilen hesap ile paylaşmanız gerekiyor. Daha sonra da diğer hesapta oturum açarak paylaşım görüşmesini açmalı ve kaydet kısmını tıklamalısınız.

Gmail Yedeklenen Fotoğrafları Geri Yükleme Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status