Hotmail Mail Gelmiyor – Nasıl Düzeltilir ?

Bilinen en eski ücretsiz mail servislerinden birisi olan Hotmail, geçtiğimiz yıllarda Microsoft şirketi tarafından satın alınarak Outlook ile birleştirildi ve aynı web sayfası üzerinden hizmet vermeye başladı. En çok kullanılan mail uygulamalarının başında olması nedeniyle en çok sorun yaşanan servislerden de birisidir. En sık yaşanılan problemlerden birisi de hotmail mail gelmiyor sorunudur.

Hotmail E Posta Neden Gelmiyor 

Hotmail hesabınıza e posta gelmemesinin bir çok nedeni olabilir. Bunlardan bazıları;

  • Tarayıcı sorunlar
  • Imap/Pop yanlış ayarları
  • Gelen mailin spam olarak algınlanması
  • Sunucu bağlantı sorunları

Tarayıcı Sorunları

Bir çok web tarayıcısından e mail hesabınıza erişebilirsiniz. Chrome, Mozilla Firefox, İnterner Explorer, Opera gibi tarayıcılar ile hotmail giriş yapabilirsiniz. Sorun yaşadığınız tarayıcı dışında başka bir tarayıcı kullanarak mail hesabınıza girmeye çalışın. Hala mail alamıyorsanız aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

  1. Web tarayıcıyı güncelleyin.
  2. Web tarayıcısının eklentilerini güncelleyin.
  3. Çerezleri silin.

Imap / Pop Ayarları

E posta hesabınıza gelen mailleri Microsoft Outlook programı üzerinden alıyorsanız Imap/ Pop ayarları yanlış yapılandırılmış olabilir. Aşağıdaki ayarları yaparak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

Pop ayarı

Server name: outlook.office365.com
Port: 995
Encryption method: TLS

Imap ayarı

Server name: outlook.office365.com
Port: 993
Encryption method: TLS

Smtp ayarı

Server name: smtp.office365.com
Port: 587
Encryption method: STARTTLS

Gelen Mail Spam Olarak Algılanıyor

Mail hesabınıza giriş yapın ve ayarlar bölümüne tıklayın. Açılan menüden Tüm Outlook Ayarlarını Görüntüle bağlantısına tıklayın. Açılan sayfadan Posta bağlantısına daha sonra da Gereksiz E-posta bağlantısına tıklayın. Burada engellediğiniz e-posta adresleri gözükecektir. Engelli listenizde ki e-postaları kontrol edin.

Sunucu Bağlantı Sorunları

Hotmail sunucularında bağlantı sorunları yaşanıyor olabilir. Bunun için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak ağ durumunu kontrol edebilirsiniz.

https://admin.microsoft.com/servicestatus

iPhone Hotmail Mail Gelmiyor

Hotmail hesabınıza iPhone cep telefonu üzerinden giriyorsanız öncelikle ayarlar kısmına gelin. Oradan mail kısmına daha sonra da hesaplar kısmına tıklayın. Outlook hesabınıza tıklayın, hesabı silip tekrar giriş yapın. Daha rahat kullanım için outlook uygulamasını apple store üzerinden indirebilirsiniz.

Android Telefonlarda Hotmail Gelmiyor

Android işletim sistemi kullanan cep telefonlarında sıklıkla mail gelmeme sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Bunun için güncel Outlook uygulamasını android market üzerinden indirmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bütün bu yöntemleri denedikten sonra hotmail aç işlemini tekrar deneyiniz. Hala mail gelmiyor sorunu yaşıyorsanız bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

“Hotmail Mail Gelmiyor – Nasıl Düzeltilir ?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status