Spotify’a Giriş Yapmak ve Üye Olmak

Spotify müzik, podcast, sesli kitap, radyo gibi ses özelliklerini barındıran dijital müzik servisidir. Merkezi İsveç’te bulunan bu dijital ses platformunda ücretli ve ücretsiz 2 hesap seçeneği bulunur. Rakiplerine göre ses kalitesi yüksek olan platformda web, telefon ve bilgisayar üzerinden müzik dinleme imkanı bulunur. 

Spotify’a giriş yapmak ve üye olmak için 5 madde sayabiliriz. Eğer dijital ses platformuna üye olursanız kazanacağız avantajlar şöyledir:

 1. Sınırsız müzik dinleme seçeneğine sahip olursunuz.
 2. Çevrimdışı müzik dinleyebilirsiniz.
 3. 320 kbps ses kalitesiyle müzik, podcast vb. dinleyebilirsiniz.
 4. Günlük mix yapma özelliği bulunuyor. Dinlediğiniz şarkı ve türüne göre günlük müzik dinleyebilirsiniz.
 5. Bilgisayar, web ve telefon ile aynı anda müzik ya da podcast dinleyebilirsiniz.

Bu müzik platformuna üye olarak birçok kolaylık sizinle buluşacak.

Spotify web giriş ya da telefon aracılığıyla giriş için ortak adımlar yer alır. Şimdi adım adım Spotify’a üye olma sürecine bakalım.

Spotify Giriş Yapmak

Spotify’a giriş yapmak oldukça basit ve karmaşık değildir. Web üzerinden giriş yapıldığı gibi Apple ve android cihazlardan da giriş yapılır. 4 farklı giriş seçeneği bulunur. Kayıt olmak ücretsiz olup hesap içerisinde Premium sürümüne aylık / yıllık ödeme seçeneğiyle geçebilirsiniz. Müzik dinleme platformuna şu adımlar eşliğinde giriş yapabilirsiniz:

 • Spotify oturum aç bağlantısına gidin.
 • Burada 3 farklı giriş imkanınız bulunuyor; Google ile devam et, Facebook ile devam et ve Apple ile devam et. Bu bağlantılar aracılığıyla zahmetsiz bir şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Apple, Google ya da Facebook bağlantısı olmadan sadece bi’ mail hesabıyla da giriş yapabilirsiniz. E-posta adresi veya kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Eğer mevcut bir hesabınız bulunmuyorsa Spotify için kaydolmanız gerekiyor.

Spotify İçin Kaydol

spotify kayıt
spotify kayıt

Dijital müzik servisi için çok 3-4 adımla kayıt olmak mümkün. Buradaki ilerleyiş ise şöyle;

 • Oturum aç bağlantısının altında yer alan Spotify İçin Kaydol linkine tıklayın. 
 • Burada sizi dört farklı kayıt olma seçeneği karşılayacak. Sırayla bunlar, e-posta, Google, Facebook ve Apple’dır. 
 • Herhangi bir giriş seçeneğine tıkladığınızda platform bazı bilgileri sizden isteyecek. Bunlar; ad, doğum tarihi, parola ve cinsiyettir. 
 • Son olarak hüküm ve şartları kabul ettiğinizde Spotify hesap oluştur seçeneğini tamamlamış olacaksınız. 

Spotify’a kayıt olmak ve müzik dinlemeye başlamak bu kadar basit. 

Spotify Giriş Yapamıyorum

Spotify’a giriş yapamıyorum ya da oturum açamıyorum diye bir sorununuz bulunuyorsa aşağıda yer alan talimatları takip edip uygulamanız gerekiyor. Bunlar:

 1. Eğer hesabınızın şifresini hatırlamıyorsanız e-posta adresinize parola sıfırlama isteği gönderin.
 2. Spotify for Artists’te hesabınıza erişmek için bireysel olarak kullandığınız hesabınıza giriş yapın. 
 3. Tüm bu sonuçlardan memnun değilseniz spotify yardım ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Spotify Ücretli ya da Ücretsiz Hesap Seçmek

Spotfiy’ın hem ücretli hem de ücretsiz hesap seçeneği bulunuyor. Ücretli ve ücretsiz hesap farklarını maddeler halinde şöyle özetleyebilirim:

 • Ücretsiz hesap seçeneğinde müzik dinlerken reklam girer. Spotify Premium’da reklam yer almaz.
 • Ücretsiz seçeneğinde şarkı atlamanın saatlik sınırı bulunur. Premium hesapta bu seçenek sınırsızdır.
 • Premium’da ses kalitesi yüksektir.
 • Free hesap kullanırken çevrımdışı müzik dinleyemezsiniz.

Ücretsiz ve ücretli hesap kullanımının artıları ve eksileri bu şekildedir. Kısa kısa Spotify hakkında Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) ile bu yazımı sonlandıracağım. 

 

SORU  CEVAP
Spotify tam olarak nedir? Şarkı, müzik, podcast, haber gibi ses özellikli tüm ürünlerin dinlenebildiği yerdir. 
Spotify’da ülke nasıl değiştirilir?  İlk olarak hesapta oturum açın. Ardından da profil düzenle seçeneğine tıklayın. En altta bulunan Ülke veya bölge seçeneğinden ülkenizi değiştirebilirsiniz. 
Spotfiy e-posta adresi değiştirme nasıl yapılır? İlk olarak oturum açın. Profil kısmından hesap seçeneğine tıklayın. Profili düzenle bağlantısına gidin. E-posta adresi kısmından e-postanızı değiştirebilirsiniz. 
Spotfiy’da Premium’a nasıl geçilir? Spotify’da apple ya da android cihazınızdan oturum açın. Profil resmine tıklayın. Ayarlar ve gizlilik düğmesinden hesap seçeneğine gidin. Planlar kısmından Premium seçeneğine erişebilirsiniz. 
Spotify ile Apple music arasındaki temel fark nedir?  Spotify web, bilgisayar, telefondan giriş imkanı sunarken Apple music sadece Apple ait cihazlardan giriş imkanı sunar.
Spotify hesap silme – kapatma nasıl yapılır?  Eğer bu müzik platformundan hesabınızı silmek istiyorsanız hesabınızda oturum açın. Hesap seçeneğinden hesabını kapatmak için tıklayın bölümünü işaretleyebilirsiniz. 

 

Bugün size, Spotify giriş yapmak, oturum açmak için kaydolmak gibi unsurları anlattım. Ayrıca kayıt olurken hata yaşayanlar için de bazı nüansları aktardım. 

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status