Outlook Kurumsal Mail Giriş Nereden Ve Nasıl Yapılır?

Outlook Kurumsal Mail Giriş Nereden Ve Nasıl Yapılır?
Outlook Kurumsal Mail Giriş Nereden Ve Nasıl Yapılır?

Outlook kurumsal mail giriş, Outlook’un kurumsal e posta hesaplarında oturum açma işlemi olarak tanımlanabilir. Microsoft tarafından sunulan e posta istemcisidir. Aynı zamanda yalnızca kurumsal hesaplar için kullanılmaktadır. Kurumsal mail girişi Outlook istemcisini kullanarak e posta hesaplarına kolay şekilde erişmelerine imkan tanır. Kurumsal olarak kullanılan e posta hesaplarına girilmek istenildiğinde Outlook kurumsal mail giriş işlemlerinden yararlanılabilir. Ancak hesaba giriş yapabilmek için belirli işlem adımlarını takip etmek gerekir.

Outlook Kurumsal Mail Giriş Nereden Yapılır?

Outlook mail giriş işlemlerini yapabilmek için işlemlerin nereden yapıldığı hakkında bilgi edinmek önem taşır. Giriş işlemlerini şu şekilde yapabilmek mümkün olmaktadır:

 • Outlook Web App ile Giriş

İşlemlerinizi Outlook web app ile de yapabilmek mümkündür. Bu işlemlerde şu aşamaları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak tarayıcınızı açmanız gerekir.
 • Outlook web app adresine ulaşmanız gerekiyor.
 • Karşınıza gelen sayfada ise kurumsal e- posta adresinizi girmelisiniz.
 • Şifrenizi ilgili alana girmeniz gerekir.
 • Buradan “Giriş Yap” ya da “Oturum Aç” alanına girmelisiniz.

Bu işlemler sonrasında ise OWA arayüzü üzerinden e postalarınıza, kişilerinize ve takvime kolaylıkla erişim sağlamanız mümkün olur.

 • Outlook İstemcisi İle Giriş

Giriş işlemlerinizi Outlook istemcisi ile de yapabilirsiniz. Bu işlemler için de şu detaylara dikkat etmek gerekir:

 • Bilgisayarda ya da mobil cihazlarda ilk olarak Outlook uygulamasını açmanız gerekir.
 • İlk açılış sırasında yeni hesap eklemek gerekir. Ancak varsa mevcut hesaba giriş de yapabilirsiniz.
 • Yeni bir hesap eklemek isterseniz adresi girmeli ve “Hesap Ekle” kısmını tıklamalısınız.
 • Mevcuttaki bir hesaba giriş işlemi yapmak isterseniz de “Giriş Yap” kısmına tıklamanız gerekiyor.

Bu işlemlerden sonra gerekli senkronize işlemleri yaparak erişimlerinizi sağlamak mümkün olur.

Outlook Kurumsal Mail Giriş Nasıl Yapılır?

Outlook mail giriş işlemlerini çok kolay şekilde yapabilmek mümkün. Bu işlemleri yapabilmek için ilk olarak bir tarayıcı açmanız gerekiyor. Bu tarayıcılar Firefox, Chrome, Safari ya da herhangi bir tarayıcı olabilir. Buradan Outlook adresine giriş yapmalısınız. Burada karşınıza giriş sayfası gelmelidir.

E posta adresini girmeniz istenir. Daha sonra ileri düğmesine tıklayıp şifre alanına gelmelisiniz. Şifre alanına geldiğinizde şifrenizi doğru ve eksiksiz yazmalısınız. Son olarak da giriş yap kısmına tıklamanız giriş işlemleri için yeterli olacaktır.

Outlook Kurumsal Mail Giriş Sorunları ve Çözümleri

Outlook kurumsal mail giriş sorunları ve çözümleri hakkında da bilgiler edinmek önem taşır. Bu süreçte karşınıza çıkan her sorunun pratik bir çözümü bulunmaktadır. En önemli sorunlar ve çözümler ise şunlardır:

 • Yanlış kullanıcı adı ve şifre kullanmak mail adresine girememe nedenlerindendir. Bu süreçte büyük ve küçük harf uyumlarına her zaman dikkat etmek gerekir.
 • Hesapların kilitlenmesi de önemli sorunlar arasındadır. Böyle durumlarda sistem yöneticileri ile irtibata geçebilirsiniz.
 • İnternet bağlantısı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
 • POP/IMAP ya da Exchange ayarlarında sorunlar yaşıyor olabilirsiniz.

Bunların yanında şirket politikaları ve çeşitli kısıtlamalar nedeniyle mail adresinize ulaşamıyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda ise şirketinizin IT departmanı ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İletişime geçmeniz halinde yardım alarak yine mail adreslerine kolaylıkla erişim sağlamak mümkün olabilmektedir.

Outlook Kurumsal Mail Giriş İçin Gerekli Bilgiler

Outlook kurumsal mail giriş için gereken birtakım bilgiler bulunmaktadır. Bu süreçte en önemli bilgilerden birisi kullanıcı adıdır. Kullanıcı adı e posta adresinin tamamı olabilmektedir. Bir diğer gereksinim duyulan bilgi ise şifredir. Şifrenizi doğru ve eksiksiz yazmalısınız. Aynı zamanda e posta sunucusu ya da Exchange sunucusu gerekir. Outlook istemcilerini yapılandırma sırasında giriş yaparken istenilen bilgilerdir. Bağlantı türü de giriş için gerekli bilgilerdendir POP ya da IMAP protokollerini kullanarak e posta hesaplarına erişim sağlamak isteyenlerin mutlaka bağlantı türlerini belirlemeleri gerekir. Bu protokoller e posta sunucularına nasıl bağlanılması gerektiğini belirlemektedir.

Outlook Kurumsal Mail Giriş Nereden Ve Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status