Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?

Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?
Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır?

Outlook masaüstü bildirimleri kişilerin maillerinden daha kolay haberdar olmalarında son derece etkili olan sistemlerdir. Masaüstü bildirimleri açarak hem gelen maillerden anlık olarak haberdar olmak mümkün olur hem de e-posta sistemini daha profesyonel kullanmak mümkün olur. Outlook sistemi birçok farklı işlemi kolayca yapabilmeye olanak tanır.

Gerekli bilgileri edinmek, banka ve diğer kuruluşlar ile daha kolay iletişim kurmada Outlook profesyonel bir deneyim sunar. Bununla birlikte daha iyi bir kullanım deneyimi sunabilmek adına bildirim özelliği de sunmaktadır. Bildirimlerin açık olması kişilere herhangi bir rahatsızlık vermediği gibi aksine mailleri daha rahat takip etme imkânı sunmaktadır.

Outlook Bildirimleri Açma Adımları

Outlook masaüstü bildirimlerini açmak için birtakım adımları takip etmek gerekir. Kişiler bu bildirimleri açtıklarında kolayca gelen maillerden haberdar olabilmektedir. Mail sisteminde bildirimlerin açık olması özellikle kurumsal kullanımlarda son derece önemlidir. Bu şekilde acil gelen mailleri kaçırma gibi bir durum söz konusu olmaz. Outlook masa üstü bildirimleri şu şekilde açılabilir:

  • İlk olarak Outlook sistemine girmeniz gerekiyor.
  • Buradan Dosya Menü kısmını açmalısınız.
  • Buradan Seçenekler alanına girmelisiniz.
  • Sol bölümde yer alan Posta kısmına tıklamak gerekir.
  • Bu kısmı aşağı kaydırarak Mesaj Varış alanını tıklamanız gerekir.
  • Bu alanda ise olası eylemler ile Outlook bildirimleri için birtakım seçenekler yer alır.

Eğer masaüstü Outlook e-posta uyarısı almak istiyorsanız ilgili kutuların işaretli olduğundan emin olmak gerekiyor. Bu bildirimleri durdurmayı düşünüyorsanız ilgili işaretleri kaldırmak yeterli olmaktadır. Ancak bu farklılıkları yaptıktan sonra Outlook sistemini yeniden başlatmanız gerekebilir. Sonrasında kendinize bir test e-postası göndererek işlemi denetleyebilirsiniz.

Outlook Bildirimleri Çalışmıyor

Bazı kullanıcılar Outlook sisteminin çalışmamasından yana şikâyet edebilirler. Böyle durumlarda kişilerin ilk olarak sessiz saatleri etkinleştirmediklerinden emin olmaları gerekir. Sessiz bir dönem yanlış işaretlenmiş ise bildirimler çalışmıyor olabilir. Sessiz saatler bulunarak işlevin devre dışı bırakılması gerekir.

Daha sonra ise tüm adımları yeniden uygulamak gerekir. Sistemi yeniden başlatarak bildirimleri etkinleştirmek gerekir. Sorunun devam etmesi halinde yeni bir Outlook hesabı oluşturmak da bir çözüm yoludur.

Outlook Masaüstü Bildirimleri Nasıl Açılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status