Silinen Gmail Hesabını Geri Getirme

Silinen Gmail hesabını geri getirme işlemi ile anlık karar ile sildiğiniz hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bazı durumlarda hesabınızda unuttuğunuz önemli bilgiler bulunabilir. Bu bilgilere ulaşmak ve hesabınızı tekrar almak için aşağıdaki adımları uygulayınız;

Silinen Gmail Geri Getirme

Adım 1: İlk olarak silinen Gmail hesabını geri getirme için https://support.google.com/accounts/answer/6236295?hl=tr adresine giriş yapın.

Adım 2: ‘’Yeni Silinen Bir Google Hesabını Kurtarma’’ bölümünün altında yer alan ‘’Hesabınızı Kurtarma Adımlarını Uygulayın’’ yazısına giriş yapın.

Adım 3: Açılan sayfaya e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazıp ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 4: En son hatırladığınız şifreyi yazıp ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 5: Telefonunuza ya da e-posta adresinize gelen kodu açın.

Adım 6: ‘’Evet’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 7: Yeni güçlü bir şifre oluşturup ‘’Şifreyi kaydet’’ seçeneğine tıkladığınızda silinen mail hesabını geri getirme işlemini başarıyla gerçekleştirirsiniz.

Not: güçlü şifre oluştururken en az 12 karakter kullanarak; harf, sayı ve sembollerden faydalanın. ‘’isim 1234’’ gibi basit şifreleri ya da daha önce kullandığınız parolayı kullanmayın.

Tamamen Silinen Gmail Hesabını Geri Alma Mümkün Mü?

Adım 1: İlk olarak tamemen silinen Gmail hesabını geri alma için Google yönetici konsolu hesabınızı support.google.com adresine gidin. Arama bölümüne Yönetici konsolu yazın ve ilk çıkan veriye tıklayın.

Adım 2: ‘’Oturum açma’’ yazısına tıklayın, altında bulunan admin.google.com adresine tıklayın. Gmail giriş işlemini yapın.

Adım 3: Yönetici konsolu anasayfasında bulunan ‘’Kullanıcılar’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 4: kullanıcıya ait hesap sayfasının sol üst bölümünde yer alan ‘’Diğer’’ seçeneğine tıklayın ardından ‘’Verileri Geri Yükle’’ bölümüne giriş yapın.

Adım 5: Son 25 gün içinde verilerin yükleneceği tarih aralığını ayarlayın.

Adım 6: Geri yüklemek istediğiniz veri türünü seçin: Gmail.

Adım 7: ‘’Geri yükle’’ seçeneğine tıkladığınızda işlemi sonlandırabilirsiniz. Bu işlem 1-2 gün sürebilir.

Not: Gmail hesabının silinmesi 25 günden fazla sürdüyse hesabınızı geri alamazsınız. Hesabınızı geri almanız mümkün olmadığı gibi aynı adresle yeniden hesap açmanıza Google izin vermez.

Gmail ile Silinen Fotoğraflar Geri Gelir Mi?

Adım 1: İlk olarak Gmail ile silinen fotoğrafları geri getirme için telefonunuzdan fotoğraflar galerisini açın.

Adım 2: Açılan sayfanın en alt kısmında yer alan ‘’Kitaplık’’ bölümüne ardından ‘’Çöp Kutusu’’ seçeneğine giriş yapın.

Adım 3: Geri yüklemek istediğiniz video ya da fotoğrafı seçip ‘’Geri Yükle’’ seçeneğine tıklayın.

Adım 4: Geri yüklediğiniz fotoğraflar; telefonun galerisine, Google fotoğraf kütüphanesine ya da eskiden bulunduğu albüme geri döner.

Not: 60 günden fazla bir süre çöp kutusunda bulunmuş ise ya da çöp kutusunu boşaltıysanız ‘’Yedekle ve Senkronize Et’’ özelliğini etkinleştirin.

“Silinen Gmail Hesabını Geri Getirme” üzerine 4 yorum

  1. Cihazım sıfırlandıgı için oturum açamıyorum Gmail hesabıma erişim sağlayamıyorum bununla ilgili günlerdir yardım bekliyorm formlar sorular yanıtsız kalıyor lütfen şifremi yenilemem için yardım bekliyorum bağlı e posta hesabıma giriş yapamıyorum cihazım sıfırlandıgı için ikisi birbine bağlı olarak ayarlandı önemli dökümanlarım bilgilerim resimlerim telefon numaraları hepsi aynı şekilde şifremi unuttum için açamıyorum gmail destek ekibinden yardım bekliyorm

    Cevapla

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status