Yandex Disk Ücretli Mi? Yandex Disk Paralı Üyelik Almak Mantıklı Mı?

Yandex Disk Ücretli Mi? Yandex Disk Paralı Üyelik Almak Mantıklı Mı?
Yandex Disk Ücretli Mi? Yandex Disk Paralı Üyelik Almak Mantıklı Mı?

Yandex Disk ücretli mi sorusu Yandex kullanıcılarının en merak ettikleri konuların başında gelir. Yandex’in en fazla tercih edilen uygulamalarından birisi olan Yandex Disk, kullanıcılara güvenilir koşullarda veri depolama hizmeti sunar. Her türlü veriyi kullanışlı koşullarda saklamayı sağlayan Yandex Disk ile kullanıcılar istedikleri her an depoladıkları verilere kolayca ulaşabilir. Yandex Disk’in en beğenilen özelliklerinden birisi de depolama için kullanılan uygulamanın kişiye özel olması ve her cihazdan istenilen her anda kolayca ulaşılabilir olmasıdır. Yandex Disk ücretli mi sorusuna yanıt bulduktan sonra, eğer hala veri depolama için kullandığınız bir araç ya da uygulama yoksa Yandex Disk’i tercih edebilirsiniz.

Yandex Disk Nedir?

Yandex Disk, Yandex’in dosya depolama hizmeti sunan bir servisidir. İnternetin olduğu her an, kullanıcılar sisteme yükledikleri fotoğraf, video, dosya ve diğer verilere kolay erişim sağlar. Uygulama olarak indirildikten sonra bilgisayar ve mobil cihazlardan kullanılabilen Yandex Disk, indirme işlemine gerek kalmadan web tabanlı olarak da kullanılabilir. Yandex Disk;

 • Her türlü dosya ve klasörü bulut hesabına yükler.
 • Servis içerisinde bulunan bütün fotoğraf, video ve diğer dosyalar görüntülenebilir.
 • Servis içerisinde yer alan her türlü veri kaynağı üzerinde düzenleme yapılabilir.
 • Ücretli abonelik ile daha geniş kapasitede kullanım imkânı sunar.
 • Bilgisayar ve mobil cihazlardan kolay erişim imkânına sahiptir.
 • Klasör ve dosya bağlantıları paylaşılabilir.
 • Depolanan fotoğraf ve videolar düzenli bir klasör içerisinde geniş boyutlarda yapılandırılabilir.
 • Kurumlar için özel kullanım imkânı sunar.

Her özelliği ile beğenilen Yandex Disk, veri gizliliğine önem verir. Bu nedenle üst düzey güvenlik önlemleri ile donatılmıştır. Verilerinize Yandex Disk içerisine attıktan sonra isterseniz tarihe isterseniz de isme göre sıralayabilir ve dilediğiniz belgeyi aradığınızda kolay şekilde bulabilirsiniz. Sürekli olarak geliştirilmeye devam eden Yandex Disk, kolay kullanılabilir ara yüzü ile de kullanımda kolaylık sağlar.

Yandex Disk Üyeliği Ücretli Mi?

Yandex Disk uygulaması normal koşullarda ücretsiz olarak kullanılabilir. Uygulamayı herhangi bir ücret ödemeden kullanmak isteyen kullanıcılar, kendilerine sunulan depolama kapasitesi kadar kullanım hakkına sahip olur. Depolama kapasitesini artırmak ve daha geniş özellikler ile Yandex Disk uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcılar ücretli Yandex Disk hizmetlerinden yararlanabilir. Yandex Disk ücretli mi sorusuna yanıt arıyorsanız, kullanım ihtiyacınıza göre hem ücretli hem de ücretsiz kullanım imkânına sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

Yandex Disk uygulamasının ücretsiz kullanım koşullarında kullanıcılara sunduğu allan 5 GB’dir. Bu alan içerisinde fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar dâhildir. Kullanım kapasitesinin açılması durumunda ücretli kullanıma geçmeyenlerin çöp kutusundaki gereksiz verilerini silerek sistemde yeni yer açmaları önerilir. Kullanım için 5 GB kapasitesinin aşılması durumunda Yandex Disk uygulaması belirli ücretler karşılığında hem daha geniş kapasiteli hem de daha fazla özelliklere sahip olunarak kullanılabilir.

Yandex Disk’i Ücretli Kullanmak Ne Kadar Mantıklı?

Yandex Disk ücretli mi sorusu kadar Yandex disk uygulamasını ücretli kullanmak mantıklı mı sorusu da kullanıcılar tarafından merak edilir. Yandex Disk, ücretli kullanılmak istendiğinde servis Yandex 360 olarak tanımlanır. Açılacak birçok ek özelliğe de sahip olmak ve profesyonel kullanım koşullarına dâhil olmak mümkün olur. Ücretli olarak Yandex Disk kullanmaya karar verdiğinizde sizi bekleyen ek özellikler şu şekildedir;

 • Yandex Disk uygulaması reklamsız olarak kullanılabilir.
 • Bilgisayardan yapılacak girişlerde otomatik kaydetme seçeneklerinden yararlanılabilir.
 • Destek Ekibi ile iletişime geçmek gerektiğinde daha kısa sürede dönüş almak ve sorunları zamanında çözmek mümkün olur.
 • Servis içerisinde dosya değişikliklerini görüntüleme süresi 14 günden 90 güne çıkar.

Yandex Disk, diğer özellikler düşünüldüğünce ücretli olarak kullanılabilir. Bu tercih tamamen kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenir. Depolama hizmeti için Yandex Disk uygulamasını tercih etmek istediğinizde diğer ek özelliklerin de gerekli olması halinde Yandex Disk uygulamasını ücretli olarak kullanmayı gözden geçirebilirsiniz.

Yandex Disk uygulamasını ücretli kullanmak istediğinizde tercih edebileceğiniz depolama kapasiteleri 100 GB, 1 TB ve 3 TB şeklindedir. Depolama kapasitesine göre farklı ücretlere tabi olan paketlerin ödemesini yaptıktan sonra kullanım hakkına sahip olabilirsiniz. Ödemeler aylık ya da yıllık seçeneklere sahiptir. Dilerseniz aylık olarak paket yenileyebilir ya da yıllık ödemenizi gerçekleştirerek bir yıl boyunca avantajlı kullanım hakkına sahip olabilirsiniz.

Yandex Disk Ücretli Mi? Yandex Disk Paralı Üyelik Almak Mantıklı Mı? makalemizin sonuna geldik. gmail hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status