Yandex Mail Taşıma Nasıl Yapılır?

Yandex Mail Taşıma Nasıl Yapılır?
Yandex Mail Taşıma Nasıl Yapılır?

Yandex mail taşıma süreci Yandex mail hesaplarınızın başka bir e-posta sağlayıcısına aktarılması işlemidir. Bu süreçte Yandex Mail’de e-postaları ve kişileri aynı zamanda tüm diğer verilerinizi yeni bir e-posta sağlayıcısına aktarmanız mümkün olmaktadır.

Yandex Mail hesaplarında bulunan başka bir sağlayıcıya taşımak istenildiğinde birtakım işlem adımlarını takip etmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yeni e-posta adresinizin de olması en önemli konular arasında bulunuyor. Kişiler, diğer veriler ve e-postalar gibi bilgilerin tamamı yani mail adresine kolaylıkla taşınabilmektedir.

Yandex’te Mail Taşıma Ne Demek?

Yandex kullanıcı sayısı oldukça fazladır. Bununla birlikte kullanıcılarına birçok hizmeti veren e-posta hizmeti vermektedir. Yandex’te mail taşıma işlemlerinde mevcut olan Yandex mail hesabınızı başka bir e-posta sağlayıcısına transfer etmeniz mümkün olabiliyor. Bu aşamada tüm verileri ve kişisel bilgileri başka bir e-posta adresine kolayca aktarmanız mümkün oluyor. Yandex’te mail taşıma sürecini tercih etmenizin birtakım nedenleri olabilir.

Mail Taşıma İşlemlerinin Yandex’te Yapılma Nedenleri Nelerdir?

Mail taşıma işlemleri kullanıcılar tarafından zaman zaman yapılan işlemler arasında yer alıyor. Bunların en büyük nedenleri arasında şunları saymak mümkün olabiliyor:

  • E-posta sağlayıcısını değiştirmek gibi bir isteğiniz var ise farklı bir e-posta adresine taşınmak isteyebilirsiniz.
  • Yandex Mail adreslerinde depolanan e-postalarınızı ve diğer verilerinizi yeni adresinizde kullanmak istiyorsanız taşıma işlemi yapabilirsiniz.
  • Yandex mail hesaplarınızı kapatmayı düşünüyorsanız yine mevcut e-posta adreslerinizi taşıtma işlemleri yapabilirsiniz.
  • E-posta adreslerinin taşınmasının kolay olması da taşıma nedenleri arasında yer alıyor.

Genellikle kişiler bu işlemler sırasında iletileri, kişileri, takvim etkinlikleri ve diğer tüm verileri içeren işlemler gerçekleştirmektedir. Yeni e-posta sağlayıcınızda geçmişe dönük olarak e-postalara erişmek ve yeni bir e posta hesaplarınızda işlemlerinizi kesintisiz olarak yapabilme şansı sunar.

Ancak bu işlemleri yaparken dikkat etmeniz gereken konu hedef sağlayıcınızı belirlemeniz gerekiyor. Yeni bir e-posta hesabını oluşturmanız bu aşamada önemlidir. Yeni Mail hesabınızı yeni e-posta sağlayıcısına taşımak için de yönergeleri takip etmeniz önemli adımlar arasında bulunuyor.

Yandex Mail Taşıma Adımları

Yandex mail taşıma adımları incelendiğinde işlemlerin basit şekilde yapıldığını söylemek mümkün oluyor. İşlemlerinizi şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Yandex Mail taşıma için ilk olarak hedef e-posta sağlayıcınızı seçmeniz gerekiyor. Yeni e-posta seçmek bu aşamada önem taşır.
  • Yandex Mail hesaplarınızı açmanız gerekiyor. Taşıma işlemleri için kullanmanız gereken e-posta içeriğine erişmelisiniz.
  • Daha sonra e-postaları dışa aktarmalısınız. POP3 ve IMAP protokolünü kullanmanız mümkündür.
  • Daha sonra yeni e-posta hesabı oluşturmanız gerekiyor. Hedef sağlayıcıda yeni bir e-posta adresi sahibi değilseniz bu işlemleri yapmanız da mümkün olmaz.
  • E-postaları içe aktarma işlemlerini yapmalısınız. Bu işlem yeni sağlayıcının sunduğu araçları ya da yönergeleri takip ederek yapılabilmektedir. Ayarlar ve hesap yönetimi bölümünde içe aktarma için gerekli bilgiler sunulur.
  • Daha sonra Yandex Mail’deki kişilerinizi aktarmanız gerekir. Kişileri de CSV ya da vCard formatına içe aktarmanız mümkün olur. Yeni sağlayıcınızın kişi yönetimi aracıyla da yapılabilmektedir.

Son olarak ise ayarlar kısmından gerekli güncellemeleri yapmanız gerekiyor. Yeni e-posta sağlayıcısında bulunan Yandex mail hesabınızı ekleyerek gerekli tüm ayarlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Mail Taşımak İçin Yandex’te Gerekli Bilgiler

Mail taşımak için birtakım bilgilere ihtiyacınız bulunuyor. Bu bilgilere sahip değilseniz taşıma işlemlerini de gerçekleştirmeniz mümkün olmayabilir. E-posta adresi ve şifre mutlaka sahip olmanız gereken bilgiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Yandex hesap ayarları bilgilerinin de bu süreçte olması gerekenlerdendir. Hedef e-posta sağlayıcısı bilgilerine sahip olmalısınız. Dışa aktarma ve içe aktarmanın nasıl yapıldığını bilmeniz gerekiyor. Bu işlemler için format bilgilerinin olmaması işlemleri yapamamanıza neden olabilir.

Yandex Mail Taşıma Nasıl Yapılır? makalemizin sonuna geldik. Yandex hakkında daha fazla makale için Yandex Mail Kota Sorgulama Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status