Çözüldü: Android Telefonda Mail Ekleri Açılmıyor

Android Telefonda Mail Ekleri Açılmıyor
Android Telefonda Mail Ekleri Açılmıyor

Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor sorunu maili çok sık kullanan kullanıcılar için en önemli sorunlar arasında yer alır. Özellikle Android kullanıcıları mail eklerinin cep telefonunda açılmadığı problemini çok sık yaşar. Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor sorununa alacağınız y anıt ile bu problemden kısa sürede kurtulabilir ve Android cihazlardan hem gönderilen hem de gelen ekleri görüntülemeye devam edebilirsiniz.

Maillerde Ekler Neden Görülmez?

Mail hizmetini kullanan kullanıcılar her türlü belge ve dosyayı mail hesapları üzerinden diğer kullanıcılara iletebilir. Android cihazlarda kullanılan Gmail, Outlook ve Hotmail gibi servisler hem gelen hem de giden mail içeriğinde yer alan eklerin görüntülenmesine izin verir. Ancak hesaplarda ya da cep telefonunda meydana gelecek bir problem, mail içeriğinde yer alan ek dosyasının görüntülenmesine engel olabilir. Android cep telefonlarında mail görüntülemeye engel olabilecek durumları gözden geçirdikten sonra Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor sorununa yanıt bulabilir ve sorunu kısa sürede çözebilirsiniz.

Kullandığınız mail hesabınızda ek görünmüyorsa;

  • Bu durumun en temel nedeni uygulamanın güncel olmamasıdır. Cep telefonunuzda bulunan mail uygulaması güncel değilse, mail içeriğini görüntüleme konusunda problem yaşayabilirsiniz. Uygulamayı güncelleyerek bu problemi kısa sürede ortadan kaldırmanız mümkün olur.
  • Android cep telefonunda eklerin görünmemesinin bir diğer önemli nedeni internet bağlantısının yavaşlaması olarak bilinir. Bağlantının çok yavaş olduğu durumlarda ekler ekrana çok geç yansır. Birçok durumda ise görüntülenmez.
  • Eğer Android cihazınızda mail hesabınızı kullanırken ekleri görüntüleme konusunda problem yaşıyorsanız mail içeriğini gönderen kişi bu eki bozuk bir uzantı ile göndermiş olabilir.
  • Bir diğer seçenekte ise cep telefonunuzda desteklenmeyen bir uzantıya sahip ek gelirse, bunu mail hesabınızda görüntüleyemezsiniz.

Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor probleminin nedenleri hakkında bilgiye ulaştıktan sonra cihazınız ile ilgili gerekli güncelleme ve diğer nedenleri ortadan kaldırarak bütün eklerin düzenli şekilde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Android Cep Telefonlarında Mail Ekleri Açılmıyor Sorunu Çözümü

Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor soruna farklı alternatifler ile çözüm bulunabilir. Milyonlarca Android kullanıcısını yakından ilgilendiren Çözüldü: Android telefonda mail ekleri açılmıyor probleminin çözümü için aşağıdaki önerileri gözden geçirebilir ve deneyebilirsiniz;

  • Cep telefonunuzun aktif bir internet bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. İnternet bağlantısı aktif değilse mail içeriğini görüntüleyebilirsiniz ancak ekleri açmanız pek mümkün olmaz.
  • Mail içeriğini görüntüledikten sonra açılmayan eki cihazınıza indirmeyi deneyin. İndirme işlemi sonrasında içeriği görüntülemeniz mümkün olacaktır. İndirme işlemi sonrasında cep telefonunuzun Dosya Yöneticisi klasörünü açabilir ve indirilen eki buradan görüntüleyebilirsiniz.
  • Cep telefonunuza farklı dosya uzantılarını indirmenizi sağlayacak uygulamaları indirin. Böylece farklı ve yabancı uzantıya sahip herhangi bir ek veya dosya geldiğinde uygulama yardımı ile kolayca ekleri görüntüleyebilirsiniz.

Çözüldü: Android Telefonda Mail Ekleri Açılmıyormakalemizin sonuna geldik. gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status