Gmail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur?

Gmail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur?
Gmail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur?

Gmail arşivlenen mailler nerede sorusuna yanıt bulduktan sonra Gmail’in arşivleme özelliğini daha aktif şekilde kullanabilirsiniz. Gmail’de arşivlenen mesaj özelliği, gelen kutusunda maillerinizin birikmemesi açısından oldukça iyi bir özelliktir. Bu sayede belirli maillerinizi arşiv bölümüne aktarabilir ve Gmail gelen kutunuzun rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Gelen kutunuzdaki mailleri silmek zorunda kalmamak ve aradığınız mailleri kolayca bulabilmek için Gmail arşivleme özelliğini kullanabilirsiniz. Gmail arşivlenen mailler nerede sorusuna yanı bulduktan sonra, arşivlediğiniz maillere her koşulda kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

Gmail Mail Arşivi Nerede?

Gmail uygulamasında saklamak istediğiniz önemli maillerinizi Arşiv bölümüne yönlendirebilirsiniz. Bu sayede bütün önemli maillerinize kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır. Gmail içerisinde arşiv bölümü, uygulamanın sol kısmında bulunan klasörler menüsünde bulunur. Gelen Kutusu, Giden Kutusu, Çöp kutusu ve Gönderilenler listesinin altında yer alan Arşiv klasörüne bir tık ile ulaşabilirsiniz. Bu alan, bu güne kadar atmış olduğunuz bütün mailleri saklar. Arşive attığınız mailleri dilediğiniz zaman arşivden çıkartabilir ve tekrar gelen kutunuza yönlendirebilirsiniz.

Gmail hesabınızda istediğiniz mailleri arşive kaldırdıktan sonra bu mailleri yok saymak için kategoride bulunan Yoksay seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece seçtiğiniz mailler arşiv listesinde görüntülenmeyecektir. Yoksay seçeneği ile kapattığınız maillere herhangi bir şekilde göndericiden yanıt geldiğinde bu bildirimi göremeyeceğinizi bilmelisiniz. Bu mail içerikleri kalıcı olarak görünmez olur ve yanıtlandığı durumlarda alıcılar bu durumu göremez.

Arşivinize attığınız mailler eğer gönderen tarafından tekrar yanıtlanırsa bu durumda okunmamış mesaj olarak gelen kutunuza yeniden gelecektir. Bu özellik sayesinde arşivinizde bulunan maillerin kolayca kontrolünü sağlayabilirsiniz. Arşivde bulunan mailleri yanıtlamak için mailleri tekrar gelen kutunuza aktarmanıza gerek olmaz. Direk arşiv klasöründen dilediğiniz mail içeriğini açabilir ve yanıtla seçeneğini kullanabilirsiniz.

Gmail Mail Arşivi Nasıl Kullanılır?

Gmail içerisinde bulunan maillerinizi arşivlemek için öncelikle Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı bilgilerinizi girdikten sonra Gmail ana sayfanızı görüntüleyin ve;

  • Arşivlemek istediğiniz mail içeriğine tıklayın.
  • Mail içeriğini görüntüleyin.
  • Üst kısmında bulunan mail seçeneklerine tıklayın.
  • Açılan listeden “Arşivle” seçimini yapın.

Bu işlemin ardından istediğiniz mail arşive aktarılacaktır. Arşivleme işlemini gelen kutunuza gelen e-postlar için yapabilirsiniz. Arşive gönderdiğiniz dosyaları dilerseniz çöp kutusuna yönlendirebilir ve mail hesabınızdan kalıcı olarak silebilirsiniz.

Gmail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur?

Gmail’de arşivlenen mailler Arşiv klasöründe toplanır. Bu klasör haricinde herhangi bir menüde arşivlenmiş mail içeriğine ulaşamazsınız. Tamamen sizin kontrolünüzde olan bu klasörde dilediğiniz maili ön plana çıkartabilir ve mail listesinin en üst sırasında görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede öncelikli mail listesi oluşturmanız da mümkün olur.

Gmail arşiv klasöründe gönderilen her postayı sıralamanız ve farklı alıcı dosyaları içerisine almanız mümkündür. Hangi alıcıdan geldiğini kolayca öğrenmek için Arşiv klasörü içerisinde ek dosya alabilirsiniz. Bu sayede Arşivde aradığınız her dosyaya kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Gmail Mail Arşivleme Nasıl Yapılır?

Gmail mail arşivleme, gelen kutunuzda bulunan mailleri silmeden bu alanı boşaltmanızı sağlar. Arşivleme özelliği sayesinde önemli olan bütün maillerinizi ayrı bir klasörde biriktirebilir ve Gmail hesabınızın gelen kutusunu boşaltabilirsiniz. Gmail hesabınızda bulunan gönderileri arşivlemek için;

  • Gmail gelen kutusuna tıklayın.
  • Arşivlemek istediğiniz maili listeden bulun.
  • Mail içeriğine tıklayın.
  • Mail açıldıktan sonra üst kısımda bulunan küçük menüye göz atın.
  • Arşivle seçeneğini tıklayın.

Bu adımdan sonra seçmiş olduğunuz mail, arşive aktarılacaktır. İstediğiniz maili bu şekilde arşive aktardıktan sonra tekrar arşivden çıkarma adımlarını takip ederek mail içeriğinin tekrar gelen kutusuna yönelmesini sağlayabilirsiniz.

Gmail Arşivlenen Mailler Nerede Bulunur? makalemizin sonuna geldik. gmail hakkında daha fazla makale için Gmail Posta Senkronize Ediliyor Bildirimi Gitmiyor Sorunu Çözümü yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status