Outlook En Fazla Kaç Kişiye Mail Atılır?

Outlook En Fazla Kaç Kişiye Mail Atılır?
Outlook En Fazla Kaç Kişiye Mail Atılır?

Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır sorusu Outlook kullanıcılarının en fazla ilgi gösterdikleri konular arasında yer alır. İnternet ağı üzerinden kullanıcıların birbirleri ile iletişime geçmelerine olanak sunan Outlook, toplu mail özelliği ile de kullanıcılarına rahat kullanım alanı sunar. Kendilerine ait bir hesaba sahip olan kullanıcılar hem kurumsal hem de bireysel olarak diğer alıcılar ile dijital ortamda iletişime geçebilir. Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır sorusuna y anıt bularak özellikle kurumsal iş ortamında yürüttüğünüz çalışmalarda hız kazanabilir ve daha yüksek başarılar elde edebilirsiniz.

Outlook kullanıcısı iseniz aşağıdaki adımları takip ederek mail gönderimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz;

 • Outlook hesabınızı açın.
 • “Yeni Posta” kutusuna tıklayın.
 • Açılan kutucuk içerisine mail içeriğinizi hazırlayın. (Alıcılarınıza ulaşmasını istediğiniz her türlü içeriği bu alanda hazırlayabilirsiniz.
 • Konu yazan kutucuğa iletinizin konusunu belirtin.
 • Alıcı yazan kutucuğa tıklayın ve maili hangi alıcıya ulaştırmak istiyorsanız mail adresini kutu içerisine girin. (Adresi doğru girmeniz önemlidir. Adreste herhangi bir yanlışlık olması durumunda mailiniz alıcılara ulaşmaz ve “Giden Kutusu” klasöründe yer alır.
 • Gönder butonuna basın.

Adımları takip ederek Outlook mail gönderimi işlemini kolaca gerçekleştirebilirsiniz. Outlook üzerinden göndereceğiniz mailler Outlook servisinin “Gönderilmiş Öğeler” klasöründe yer alacaktır. Mail gönderimi sonrasında “Gönderilmiş Öğeler” klasörüne tıklayarak geçmişe dönük gönderdiğiniz mail içeriklerine göz atabilirsiniz.

Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır sorusuna yanıt bularak hazırladığınız maili birden fazla kişiye gönderebilirsiniz. Bu servis özelliği aynı mail içeriğinin birden fazla alıcıya ulaşması gerektiği durumlarda kullanıcılara kolaylık sağlar.

Outlook’ta En Fazla Kaç Kişiye Mail Gönderilir?

Outlook ile elektronik posta anlamında ihtiyacınız olacak her türlü hizmete sahip olabilirsiniz. Dünya genelinde Outlook ve diğer mail servislerini kullanan sayısız kullanıcıya dilediğiniz her zaman mail gönderimi yapabilirsiniz.

Outlook servisinde tek tek gönderdiğiniz sürece sayısız kullanıcıya e-mail gönderebilirsiniz. Her defasında tekli alıcı olacak şekilde kullanıcılar Outlook mail kapasitesi yeterli oldukça mail gönderimine izin verir. Outlook mail servisinizde gönderilen ve alınan bütün mailler kapasitede belirli bir yere dâhil olur. Outlook mail kapasiteniz dolduktan sonra mail gönderimi ve alımı işlemi duracaktır. Bu durumda mail hesabınızda bulunan mailleri silerek ve çöp kutunuzu boşaltarak Outlook mail kapasitesi açabilir ve mail gönderimine devam edebilirsiniz.

Outlook Çoklu Mail Gönderme Nedir?

Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır konusunda bilinmesi gerekenlerden birisi çoklu maillerdir. Outlook kullanıcısı olarak sahip olduğunuz hizmetlerden birisi de çoklu mail atabilme özelliğidir. Hesabınızda birden fazla mail atmanız gereken durumlarda bu işlemi tek tek yaparak zaman kaybetmek yerine, çoklu şekilde alıcılara iletebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Outlook toplu mail gönderimi profesyonel Outlook kullanıcıları tarafından çokça tercih edilir. Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır konusunda ihtiyacınız olacak toplu mail gönderimi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olur;

 • Outlook hesabınıza giriş yapın.
 • Yeni İleti seçeneğini tıklayın.
 • Göndermek istediğiniz ileti içeriğini hazırlayın.
 • Gönderinizin konu alanını doldurun.
 • Gönderi kutucuğunda konu satırının üstünde yer alan “Alıcılar” ya da “To” butonuna tıklayın.
 • Göndermek istediğiniz alıcıları sıra ile ekleyin. (Alıcılar arasında birer boşluk bırakarak bütün alıcıları yan yana sıralayabilirsiniz.
 • Gönder butonu ile mail gönderme işlemini tamamlayın.

Outlook toplu mail içeriğinizi hazırladıktan sonra Outlook en fazla kaç kişiye mail atılır sorusuna yanıt bulabilir ve en fazla gönderebileceğiniz kişi sayısını ekleyerek mail gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Outlook’ta Aynı Anda Kaç Kişiye Mail Gönderilir?

Outlook kullanıcıları yararlandıkları servisin imkân verdiği ölçüde mail gönderimi ve alımı yapabilir. Bu doğrultuda kullanıcıların tek seferde mail gönderebilecekleri alıcı sayısı 500’dür. Tek seferde 500 farklı alıcı mail gönderme kutusuna eklenerek mailer gönderilebilir. 500’den daha fazla kişiye mail gönderimi yapmanız gerektiğinde tekrar bir ileti kutusu açarak mail içeriği hazırlamanız ve yukarıdaki adımları tekrar etmeniz gerekir. Bu sayede toplu mail gönderiminize devam edebilirsiniz.

Outlook’ta Bir Günde En Fazla Kaç Kişiye Mail Atabilirim?

Outlook kullanıcıları günün her saatinde diğer mail alıcılarına elektronik posta gönderimi yapabilir. Servis, genel anlamda kullanıcılarına günlük belirli bir mail gönderimi kotası koymaz. Dilediğiniz mail içeriğini istediğiniz sayıda kullanıcıya iletebilirsiniz.

Outlook kullanıcılarının dikkat etmeleri gereken önemli konulardan birisi spam maillerdir. Sistem bazı durumlarda bir hesap üzerinden art arda çok fazla mail gittiğini algıladığında kullanıcıları mail gönderimi konusunda sınırlayabilir. Bunun en temel nedeni aynı içeriğin üst üste gönderilmeye çalışılıyor olmasıdır. Bunun yanında kullandığınız hesap eğer güvenli değilse aynı şekilde spam uyarısı almaya devam edebilirsiniz. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için yoğun mail trafiğinizde gönderilerinizi belirli süreler ile planlayabilirsiniz.

Outlook Mail Gönderme Kapasitesi

Outlook mail servisi de diğer birçok program gibi kullanıcılarına belirli bir kapasite dâhilinde hizmet sunar. Bu kapasite dolana kadar mail alma ve gönderme işlemi sorunsuz şekilde devam eder. Mail kapasitesi dolduktan sonra kullanıcılara bununla ilgili bir bildirim gönderilir ve gereksiz maillerini boşaltmaları istenir.

Outlook mail servisinde kullanıcı olarak sahip olabileceğiniz kullanım kapasitesi 20 GB kadardır. Gönderdiğiniz mailler MB boyutunda hesaplanır. Eğer çok büyük bir mail içeriğiniz, ekiniz ya da dosyanız yoksa küçük MB boyutlarda sayısız mail gönderebilirsiniz. Size gelen maillerin toplam kapasitesi 20 GB sınırını aştıktan sonra otomatik olarak gelen mailleriniz askıya alınır. Siz maillerinizi temizlemediğiniz ve hesabınızdan silmediğiniz sürece yeni gelen mailler askıda birikmeye devam eder. Askıda bekleyen mailler kaybolmaz ya da içeriğinde değişiklik meydana gelmez. Siz ne zaman hesabınızda yeni kapasite açarsanız o andan itibaren sıra ile gize görünür olmaya başlayacaktır.

Outlook En Fazla Kaç Kişiye Mail Atılır? makalemizin sonuna geldik. Outlook hakkında daha fazla makale için Outlook Toplantı Daveti Kabul Etme Nasıl Yapılır? yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status