Hotmail Oturum Aç

Hotmail oturum açma işlemi, outlook üzerinden yapılmaktadır. Bunun sebebi, Hotmail’in 2012 yılında yerini Outlook’a bırakmış olmasıdır.  Bu sebeple, Hotmail hesabınızla oturum açmak  için outlook.com adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Hotmail oturum aç için bu kılavuzdaki yönergeleri takip edebilirsiniz. Mail hesabınız ile giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

Hotmail Oturum Açma


Hotmail.Com Oturum Aç

➽ 1) Hotmail oturum açmak için: https://outlook.live.com/owa/ adresine veya hotmail.com adresine gitmeniz yeterlidir. Tarayıcıda aşağıdaki sayfa açılacaktır. Yapamadıysanız aşağıdaki bağlantıdan direk oturum açma sayfasına gidebilirsiniz.

➽ 2) Bu sayfada sağ üst kısımda yer alan oturum açın seçeneğine tıklamanız gerekir. Bu işlemi yaptığınızda aşağıdaki sayfa ile karşılaşacaksınız: Henüz bir hesabınız yoksa hotmail kaydol işlemi için ücretsiz hesap oluşturun bağlantısına tıklayın.

Microsoft Oturum Aç

➽ 3) Buradaki kutucuğa telefon numaranızı veya mail adresinizi yazarak ileri tuşuna basın; ekrana şifrenizi isteyen yeni bir kutucuk gelecektir.

Hotmail parola

➽ 4) Bu kutucuğa şifrenizi yazdıktan sonra oturum aç seçeneğine tıklayın.

➽ Son: Hotmail giriş işlemi bu kadardır. Ancak bazı sorunlarla karşılaşmış olabilir ve mail adresinize erişememiş olabilirsiniz.


Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail şifre değiştirme için aşağıdaki adımları izleyiniz.

► 1) Hotmail.com veya Outlook.com yazıp Hotmail Oturum açma sayfasına giriş yapın.

► 2) Sağ üstteki oturum açma seçeneğine tıklayın ve gelen aşağıdaki sayfaya açmak istediğiniz hotmail oturum adresinizi girin.

Microsoft Oturum Aç

► 3) Üstteki adımı tamamlayıp ileri tuşuna bastıktan sonra gelen aşağıdaki ekranda “Parolanızı mı unuttunuz?” seçeneğine tıklayın.

Hotmail parola

► Son: Gelen ekranda şifrenizi neden sıfırlamak istediğinizi seçebilir ve parolanızı sıfırlayabilirsiniz. Burada size sunulan seçeneklerin, hesabı yapılandırırken verdiğiniz güvenlik bilgileri ve bazı alternatif iletişim bilgileri ile birlikte ek kurtarma bilgilerine bağlı olarak değişebilmektedir. Hotmail hesabını bir cep telefonu numarası içerecek şekilde yapılandırmış iseniz, Hotmail’in o numaraya bir kod göndermesini sağlayabilirsiniz.

Hotmail gelen kutusu

 • Hotmail giriş işleminden sonra kimliğinize gelen tüm e-postalar Gelen Kutusu klasöründe saklanır. Ayrıca, bu e-postaları önceden tanımlanmış farklı klasörlere veya kategorilere taşımak için Hotmail gelen kutusu yönergeleri de yaratabilirsiniz.
 • Göndermeden önce hazırladığınız veya geçici olarak kaydettiğiniz e-postalar taslaklar klasöründe saklanır. Bu durumda yanlışlıkla sayfayı kapatırsanız veya geri tuşuna basarsanız, yazılı ileti taslak bölümlerinde saklanmış olur.
 • Microsoft yapay zekası tarafından tespit edilen tüm spam veya önemsiz e-postalar, Gereksiz E-Posta bölümünde saklanır. Önemsiz postaları ziyaret edebilir ve önemli postaları Gelen Kutusuna veya istediğiniz başka bir klasöre taşıyabilirsiniz. Önemsiz olmayan ancak yine de otomatik olarak bu klasöre taşınan herhangi bir e-posta dizisi olursa, kural oluşturarak artık o kişiden gelen mesajların spama gitmesini engelleyebilirsiniz.

Hotmail Oturum Açarken Önemli İpuçları

Sorunsuz bir şekilde hotmail. oturum aç için şu ipuçlarına mutlaka uymanız gerekir:

 • Şifrenizi asla başkalarıyla paylaşmamalısınız.
 • Basit değil zor tahmin edilebilecek şifreler kullanmalısınız.
 • Bilgisayarınızı güvenilmez kişilerle paylaşmamalısınız.
 • Doğru bir şekilde hesap kurtarma bilgileri belirlemelisiniz.
 • İşiniz bittiğinde oturumu kapatmalısınız.

Hotmail, Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından 1996’da kurulan kürresel çapta ilk online e-posta hizmetidir.  Microsoft, HTML olarak biçimlendirilmiş e-postaların yanı sıra düz metin gönderilmesine izin verir. 25 MB’a kadar e-posta eki (ses, fotoğraf, klasör, dosya) gönderebilir veya daha yüksek boyutlu dosyaları OneDrive’a yükleyebilir ve doğrudan link gönderebilirsiniz.

Hotmail.com Giriş

Hotmail.com giriş işlemi oldukça basittir. Bunun için tek yapmanız gerek şey hotmail sitesine giderek oturum aç seçeneğine tıklamaktır. Hotmail sistemi Outlook’a devredildiği için kullanıcılar kimi zaman e posta giriş sayfasını bulamamaktalar. Ondan dolayı bazen girişlerde sıkıntı yaşayabilmektedirler. Ondan dolayı Google’de Hotmail giriş yapamıyorum diye arama yapmaktadırlar. Şimdi size kısaca Hotmail hesabınıza nasıl giriş yapabileceğinizi anlatalım.

Öncelikle Hotmail.com giriş işlemi için https://outlook.live.com/owa/ adresine gitmeniz gerekmektedir. Ardından oturum açın butonuna tıklayarak Hotmail giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Buradan da kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak Hotmail.com hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Hotmail Oturum Açamıyorum Hatası ve Çözümü

Hotmail.com oturum açamıyorum hatasının bir kaç çözümü bulunmaktadır. Bu çözümleri ele almadan önce oturum açarken nasıl bir hatayla karşılaştığınızı belirlemeniz gerekmektedir. Öncelikle eposta adresinizi ve ya şifrenizi yanlış giriyor olabilirsiniz. Eğer şifrenizi yanlış giriyorsanız ve şifrenizi hatırlamıyorsanız ilk yapmanız gereken şey yeni şifre almaktır. Hotmail.com giriş için yeni şifre alabilmek için https://account.live.com/resetpassword.aspx?mkt=tr-tr adresine gitmeniz gerekmektedir. Ardından eposta adresinizi ya da kayıtlı bir telefon numaranızı girerek şifre yenileme adımlarınızı tamamlamanız gerekmektedir.

Hotmail oturum açamıyorum hatasının bir diğer sorunu da doğru adrese giriş yapamamanızdan kaynaklanmaktadır. Kullanıcılar hotmail.com da epostalarını kontrol edebilmek için eposta giriş sayfasını aramaktadırlar. Fakat Hotmail, Outlook sayfasına dahil olduğu için eposta sayfasına giriş bazen bulunamayabiliyor. Bunun çözümü için öncelikle hotmail.com giriş adresine girmeniz gerekmektedir. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak mail kutunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Outlook Oturum Aç

Hotmail, Outlook ile birleştikten sonra Hotmail oturum açma işlemleri artık Outlook üzerinden yapılmaktadır. Outlook kullanıcılarına mail hizmeti sunmaktadır. Bu sayede mail adresi alarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Outlook oturum açma aslında oldukça kolaydır. Fakat kullanıcılar bazen mail adresine nasıl girilebileceğini karıştırabilmektedirler. Şimdi size adım adım Outlook oturum aç hakkında bilgi vereceğiz.

 1. Outlook oturum açma işlemi için öncelikle https://login.live.com/login.srf adresine gitmeniz gerekmektedir.
 2. Ardından açılan sitede Eposta, telefon numarası ya da Skype adresini yazmanız gerekmekte.
 3. Son olarak da açılan sayfaya şifrenizi yazmanız ve ileri demeniz gerekmekte.

Bu sayede Outlook oturum açma işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Hotmail giriş nasıl yapılır

Mail hesabınıza giriş yapmak için hotmail.com web sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Web tarayıcı veya mobil uygulama kullanarak Hotmail hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hotmail gelen kutusu nasıl açılır

Masaüstü bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan hotmail.com web sayfasını ziyaret ediniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi giriş yaparak gelen kutusuna gidebilirsiniz.

Hotmail hangi mail ?

Hotmail ; Microsoft’un kullanıcılarına sunduğu ücretsiz e-posta hizmetidir. Geçtiğimiz senelerde Microsoft live mail adıyla hizmet veren servis, günümüzde Outlook adı altında mail servisi hizmetine devam etmektedir.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status