Hotmail Gelen Kutusu

Hotmail en iyi e-posta servislerinden biridir. 600 milyon aktif kullanıcısı vardır. Hotmail geçtiğimiz yıllarda resmi adreslerini Outlook olarak değiştirmiştir. Ancak sonu hotmail.com ile biten mail adreslerini devam ettirmiştir. Hotmail adresinize gelen tüm e-postalar Gelen Kutusu klasöründe saklanır. Peki hotmail gelen kutusu nasıl girilir? Outlook’da gelen kutusu nerededir? Hızlıca değinelim.

Gelen Kutusu Giriş

Hotmail Gelen Kutusu Aç

Hotmail gelen kutusu girmek için önce bir web tarayıcısı açın ve arama yerine hotmail.com yazarak Outlook/Hotmail web sitesine gidin. 

Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak hotmail oturum aç işlemini yapın.

Hotmail gelen kutusu yerine Windows Live ana sayfasına yönlendirilmiş iseniz, Gelen Kutusu klasörüne tıklayın.

(Klasörler genellikle aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.)

Hotmail Gelen Kutusu

Buradan gelen kutusuna girilmiş olur. Bütün işlem bu kadardır!

Not: Gelen kutusunda okunmamış mailler kalın olarak görünür.

Android için Microsoft Outlook uygulamasını https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.outlook adresinden indirebilirsiniz.

App Store’da Microsoft Outlook’u https://apps.apple.com/us/app/microsoft-outlook/id951937596 adresinden indirebilirsiniz.

Hotmail Teknik Altyapısı

  1. Cep telefonu veya e-posta adresi: Hotmail kullanıcıları, mail adresleriyle birlikte artık cep telefonu numaralarını kullanarak da kendi mail hesaplarına giriş yapabilir. 
  2. Tarama ve güvenlik: Artık Hotmail, daha etkin bir e-posta taramasına ve Outlook adına uyaran güvenlik özelliklerine sahiptir. Yine de yüzde yüz bir koruma sağlamak için, bilinmeyen link ve dosyalar konusunda, sizin de dikkat etmeniz gerekir.
  3. Hotmail, Office çevrimiçi ile eşleme: Kullanıcılar, Hotmail’in yardımıyla MS office çevrimiçi hizmetini kullanarak e-posta dokümanları ve eklerini çevrimiçi olarak düzenleyebilir.
  4. Hotmail mail kullanımı sırasında 25 MB‘a kadar dosya ekleyebilirsiniz.

Gelen Kutusu Spam Koruması

Piyasada çok sayıda e-posta hizmeti bulunmaktadır. Diğerlerinden daha iyi olanların başında Hotmail gelir. İnsanlar ücretsiz olarak daha iyi özellikler ve olanaklar elde etmek için Hotmail’i tercih ediyor. Hotmail gelen kutunuzda çok fazla spam varsa, bu durumu çözmek için bir kaç basit adım vardır. Hotmail’de istenmeyen/spam e-postalar için filtre koruma seviyesi varsayılan olarak “Otomatik filtre yok” şeklinde ayarlanmıştır. Bu nedenle, daha az spam mail almak için koruma düzeyini ayarlamanız gerekir.

Hotmail Gelen Kutusu nasıl girilir sorusunu fotoğraflı ve madde madde listeleyerek yanıtlayan bu yazıdaki yönerge doğrultusunda hotmail gelen kutunuza girebilirsiniz.

Hotmail kaydolHotmail giriş

Henüz bir hesabınız yoksa, yukarıdaki bağlantıyı kullanarak yeni bir mail hesabı açabilirsiniz. Hesabınız varsan bağlantıya tıklayarak giriş sayfasına gidebilirsiniz.

Yorum yapın

DMCA.com Protection Status